MENU
klinika
Defekte në rrjet

Era e fortë lë pa energji elektrike Fushë-Krujën!

DPD: Për të shmangur qëndrimin e pasagjerëve...

Tragetet e linjës Durrës-Bari nuk do të nisen drejt Italisë

Tragetet e linjës Durrës- Bari nuk do të nisen sot drejt Italisë për shkak të...

Dyfishohen lundrimet në Portin e Durrësit

Fluksi i emigrantëve që kthehen në ‘shtëpinë e dytë’

Për shkak të fluksit të emigrantëve që kthehen në Itali pas pushimeve të festave të...

Po bonusi?

Një mijë persona largohen nga hotelet për në shtëpitë me qira

Nga rreth 4200 banorë të prekur nga tërmeti që kanë qenë të strehuar nëpër hotele,...

"Askush s'ka vlerësuar dëmet!"

Pa strehë pas tërmetit, banorët e Durrësit: Qiratë janë shtrenjtuar

Katër mijë banorë, të cilët pas tërmetit u strehuan në hotelet e Durrësit janë të...

Qëllim, shmangien e fluksit

Durrës/ Tragetet dyfishojnë numrin e lundrimeve

Gjatë ditës së sotme por sipas parashikimeve edhe gjatë ditës së nesërme, tragetet do të...

Por ka një dallim

Pas Tiranës edhe Durrësi heq depozitat

Pas bashkisë së Tiranës, edhe ajo e Durrësit pritet të marrë një vendim për depozitat...

Itali-Shqipëri dhe anasjelltas

Nisin lundrimet në portin e Durrësit, tragetet plot

Kanë rinisur normalisht lundrimet e trageteve nga porti detar i Durrësit në drejtim të brigjeve...

Tërhqen autoritetet vendore

Shtyhet përtej 3 janarit qëndrimi i banorëve të Thumanës në hotele

Shtyhet qëndrimi në hotele i banorëve të Thumanës që kanë humbur banesat nga tërmeti i...

Gjithçka nisi për…

Tentoi të vrasë dy qytetarë, pranga 27-vjeçarit të rrezikshëm

Policia ka arrestuar një 27-vjeçar nga Shijaku, i cili sic bëhet me dije nga efektivët...

"Pa kontributin tuaj..."

Çuçi e Manastirliu vlerësojnë mjekët dhe infermierët në Durrës

Drejtuesi qëndror i zyrës Operacionale për Menaxhimin e Fatkeqësisë Natyrore, ministri Fuqiplotë Bledi Çuçi, si...

Më 3 janar lënë hotelet

Thumana në grevë, banorët refuzojnë bonusin e qirasë

Të shtunën, banorët e Thumanës të strehuar në hotelet e Shëngjinit nisën grevën e urisë....