MENU
klinika
Manastirliu: Numrat e urgjencë falas

Të strehuarit në hotele, së shpejti fillon vaksinimi

Kryebashkiaku Arbana: Duhen ende...

45 familje të strehuara në një kalçeto në Shijak

45 familje, të prekura nga tërmeti janë strehuar në një kalçeto në Shijak. Kryebashkiaku i...

Zyrtare

Vijojnë kërkimet te “Mira Mare”, 1 trup nën rrënoja

Ministria e Mbrojtjes jep të dhënat zyrtare se ku po vazhdon operacioni i kërkimit. Kërkimet...

Me aftësi të kufizuara

Mbyllen kërkimet në ish-Kënetë, nxirret i fundit nga familja Lala

Nxirret nga rrënojat trupi i pajetë i fundit nga familja Lala në ish-Kenetën e Durrësit....

Mjekët e pacientët dalin me vrap jashtë

Panik në Durrës, tërmeti dëmton spitalin

Një tjetër lëkundje e fortë ka tronditur këtë mesditë Shqipërinë. Tërmeti ka qenë me magnitudë...

Pallatet para '90-ës më qëndrestarët

Braktiset Durrësi, qyteti pushtohet nga errësira

Ankthi dhe frika ka mbërthyer qytetarët e Durrësit. Prej dy netësh në pallatet apo banesat...

Mblidhen ndihma

Veri-Jug bëhen bashkë për familjet e prekura nga tërmeti

Ditën e sotme të gjithë shqiptarët po bëhen bashkë për t’i ardhur në ndihmë famijeve...

Frika nga tërmeti

Ka çadra! Sako: Banorët refuzojnë të hyjnë në çadra

Kryebashkiakja e Durrësit, Valbona Sako, mëngjesin e sotëm tha se ka mjaftueshëm çadra por banorët...

‘Mos qëndroni brenda tyre’!

Të shpallura të pabanueshme, kjo është lista e banesave

Është publikuar lista e të gjithë pallateve dhe banesave të pabanueshme në Durrës, pas tërmetit...

Foto/ Shkon në 17 numri i viktimave

Nxirret e pajetë nga rrënojat balerina e një lokali në Durrës

Në hotelin “Mira Mare” në Durrës është nxjerrë nga rrënojat një vajzë. Sipas të dhënave,...

Tërmeti i fuqishëm/ Mes tyre të moshuar dhe invalid

Shembet vila në zonën e Kënetës në Durrës, 7 persona nën rrënoja

Situatë e rënduar në Durrës për shkak të tërmeteve. Vila katër katëshe në zonën e...

Tërmetet/ "Nuk do zhvillohen deri sa të…"

KLGJ njofton anulimin e gjyqeve në 6 qytete

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka njoftuar anulimin e gjyqeve në Tiranë, Durrës, Kavajë, Krujë, Lezhë...