MENU
klinika
Video

Durrësi dikur, për ata që e kanë harruar

Pas largimit të Valbona Sakos

Durrës/ Dorëhiqet edhe nënkryetarja e bashkisë

Pas Valbona Sakos është dorëhequr nga posti edhe nënkryetarja e bashkisë së Durrësit, Etleva Kondi....

Ja sa banorë janë evakuuar

Shifrat/ 6 pallate dhe 20 banesa të shembura në Durrës

Në Durrës rezulton se janë shembur 6 pallate dhe 20 banesa, ndërsa 185 pallate kanë...

"Jemi të kënaqur me 50 viktima"

Pas gafës, jep dorëheqjen kryebashkiakja e Durrësit

Kryetarja e Bashkisë së Durrësit, Valbona Sako, ka dhënë dorëheqjen, pasi dje u vu në...

"Do të shemben të gjitha që..."

Vlerësohen ndërtesat, shemben 7 në zonën e ish-Kënetës

Shemben 7 banesat e para në zonën e ish-kënetës në Durrës. Për prishjen e tyre...

"Inxhinierë dhe ekspertë vendas e të huaj"

Balla në Kavajë: Çertifikim dëmesh në çdo pallat

Kreu i grupit të PS, Taulant Balla ishte sot në Kavajë për të inspektuar dëmet...

Manastirliu: Numrat e urgjencë falas

Të strehuarit në hotele, së shpejti fillon vaksinimi

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, teksa ishte e pranishëm në një nga godinat ku janë...

Kryebashkiaku Arbana: Duhen ende...

45 familje të strehuara në një kalçeto në Shijak

45 familje, të prekura nga tërmeti janë strehuar në një kalçeto në Shijak. Kryebashkiaku i...

Zyrtare

Vijojnë kërkimet te “Mira Mare”, 1 trup nën rrënoja

Ministria e Mbrojtjes jep të dhënat zyrtare se ku po vazhdon operacioni i kërkimit. Kërkimet...

Me aftësi të kufizuara

Mbyllen kërkimet në ish-Kënetë, nxirret i fundit nga familja Lala

Nxirret nga rrënojat trupi i pajetë i fundit nga familja Lala në ish-Kenetën e Durrësit....

Mjekët e pacientët dalin me vrap jashtë

Panik në Durrës, tërmeti dëmton spitalin

Një tjetër lëkundje e fortë ka tronditur këtë mesditë Shqipërinë. Tërmeti ka qenë me magnitudë...

Pallatet para '90-ës më qëndrestarët

Braktiset Durrësi, qyteti pushtohet nga errësira

Ankthi dhe frika ka mbërthyer qytetarët e Durrësit. Prej dy netësh në pallatet apo banesat...