MENU
Mbyllen 41 degë universitare

Në Durrës s’ka më studentë turizmi në anglisht

Ankohen banorët në Shkozet

‘Ujërat e zeza në mes të lagjes, po na helmojnë’

Në prag të stinës së shirave e të përmbytjeve, banorët e lagjes nr.14 në Shkozet...

Arrestohen për korrupsion pasiv

Arrestohen dy inspektorë të Tatimeve, ryshfet bizneseve

Policia e Durresit ka arrestuar dy inspektorë të Hetimit Tatimor në Drejtorinë Rajonale të Tatim...

Detajet

Ndërtimet pa kriter në Durrës/ Deti gërryen tokën

Erozioni, si një nga format e degradimit të tokës, është mjaft i dukshëm në brigjet...

Punimet në Ujësjellës

Nis pastrimi i kolektorit në Durrës, jo më përmbytje

Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve në qytetin e Durrësit, ka nisur tashmë fazën e parë të...

Prindërit bojkotojnë mësimin

150 fëmijë s’nisin shkollën/ ‘Mësimi natën, jashtë logjike’

Shkolla në Borakaj “Adem Sabli” është jashtë kushteve infrastrukturore dhe për pasojë nxënësit janë dërguar...

Vetëm pak metra larg

Çudia në Durrës/ Shkollë mes kazinove

Pak metra larg një shkolle jopublike 9-vjeçare dhe të mesme, një subjekt lojërash fati ushtron...

Vendimi

Shtyhet seanca për fatin e Velierës së Durrësit

Gjykata Administrative e Apelit ka shtyrë vendimin për Velierën, vendim i cili pritet të merret...

'Nuk ka shkelje'

Durrës, prokuroria i sugjeron gjykatës mbylljen e hetimeve për “Velierën”

Prokuroria e Durrësit i sugjeron gjykatës mbylljen e hetimeve për çështjen‘Velierën’ Burime nga Prokuroria bëjnë...

Ndotja në plazhe

Në Durrës ujrat e zeza ende shkarkohen në det

Zona pas kanalit në Plepa është klasifikuar si një nga pikat më të ndotura, sipas...

Dossier

Vila e Zogut në arkivat italo-shqiptare

Arkitektura italiane ka gjurmët e saj thuajse në të gjitha qytetet shqiptare, përfshi dhe kryeqytetin...

Moti i keq

Për disa minuta, Durrësi u shndërrua kështu…

Durrësi u zgjua mëngjesin e kësaj të hëne me disa akse të përmbytura. Rreshjet e...