MENU
klinika
Policia jep detajet

E rëndë në Durrës, humb jetën turisti sapo futet në det

Rezultati

Përfundon numërimi i votave, ja kush e fitoi Bashkinë Kavajë

Ka përfunduar procesi i numërimit edhe në Bashkinë e Kavajës. As në këtë bashki nuk...

Tabelat

Mbyllet numërimi i votave në 23 bashki, ja fituesit

Në 23 bashki të vendit është mbyllur numërimi dhe kanë dalë fituesit. Rezultatet pas përfundimit...

Tabela

Numërimi i votave në Durrës, kandidatja e PS në avantazh

Në Bashkinë e Durrësit gara mes dy kandidateve, Valbona Sako e Partisë Socialiste dhe Valbona...

Tmerrohen votuesit

Një person hyn me kallashnikov në qendrën e votimit!

Policia e Durrësit ka arrestuar paraditen e sotme një person i cili ka hyre me armë...

Konflikti/ Gjakoset kryetari

Thyhet kutia e votimit, “plas” grushti mes simpatizantëve

Ka nisur me konflikte procesi i votimit në Katund të Ri të Durrësit, një bastion...

Lista

61 Bashki, kandidatët në garë

Qytetarët shqiptarë sot u janë drejtuar kutive të votimit në kuadër të zgjedhje lokale. Me...

Zgjedhjet lokale

Shpërndahen fletët e votimit në Kavajë e Rogozhinë!

Ka nisur shpërndarja e materialeve zgjedhore në qendrat e votimit në Kavajë. Për Bashkinë e...

7779 policë në gatishmëri

Nis shpërndarja e materialeve zgjedhore

Ka nisur prej mëngjesit të sotëm shpërndarja e materialeve zgjedhore nëpër 90 KZAZ-të në 61...

Temperaturat 38 °C

Zjarri ‘kërcënon’ vendin, qarqet më të rrezikuara

Disa qarqe të vendit janë të rrezikuara nga zjarret, për shkak të temperaturave të larta...

Zgjedhjet e 30 qershorit

Trazirat në KZAZ e Kavajës, ndalohet i riu në kërkim

Policia e Kavajës ka ndaluar një person të shpallur në kërkim pas ngjarjeve në KZAZ...

Detajet

E rëndë në Divjakë/ Përfundon me zetor në kanal, vdes 42-vjeçari

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Divjakë, ku një 42-vjeçar teksa lëvizte me zetor...