MENU
klinika
Bilanci

Durrës/ Mbi 2.7 milionë tonë mallra në 9 muaj

Detajet

“Veliera”, Gjykata e Durrësit vendos: S’ka shkelje nga Dako

Gjykata e Durrësit ka pushuar hetimet për “Velierën”, pasi ka konstatuar se kryetari i Bashkisë...

Mbyllen 41 degë universitare

Në Durrës s’ka më studentë turizmi në anglisht

Shumë degë universitare në universitetet publike nuk do të hapen më 17 tetor, pasi janë...

Ankohen banorët në Shkozet

‘Ujërat e zeza në mes të lagjes, po na helmojnë’

Në prag të stinës së shirave e të përmbytjeve, banorët e lagjes nr.14 në Shkozet...

Arrestohen për korrupsion pasiv

Arrestohen dy inspektorë të Tatimeve, ryshfet bizneseve

Policia e Durresit ka arrestuar dy inspektorë të Hetimit Tatimor në Drejtorinë Rajonale të Tatim...

Detajet

Ndërtimet pa kriter në Durrës/ Deti gërryen tokën

Erozioni, si një nga format e degradimit të tokës, është mjaft i dukshëm në brigjet...

Punimet në Ujësjellës

Nis pastrimi i kolektorit në Durrës, jo më përmbytje

Ndërmarrja e Ujësjellës Kanalizimeve në qytetin e Durrësit, ka nisur tashmë fazën e parë të...

Prindërit bojkotojnë mësimin

150 fëmijë s’nisin shkollën/ ‘Mësimi natën, jashtë logjike’

Shkolla në Borakaj “Adem Sabli” është jashtë kushteve infrastrukturore dhe për pasojë nxënësit janë dërguar...

Vetëm pak metra larg

Çudia në Durrës/ Shkollë mes kazinove

Pak metra larg një shkolle jopublike 9-vjeçare dhe të mesme, një subjekt lojërash fati ushtron...

Vendimi

Shtyhet seanca për fatin e Velierës së Durrësit

Gjykata Administrative e Apelit ka shtyrë vendimin për Velierën, vendim i cili pritet të merret...

'Nuk ka shkelje'

Durrës, prokuroria i sugjeron gjykatës mbylljen e hetimeve për “Velierën”

Prokuroria e Durrësit i sugjeron gjykatës mbylljen e hetimeve për çështjen‘Velierën’ Burime nga Prokuroria bëjnë...

Ndotja në plazhe

Në Durrës ujrat e zeza ende shkarkohen në det

Zona pas kanalit në Plepa është klasifikuar si një nga pikat më të ndotura, sipas...