MENU
klinika
Vendimi

Shtyhet seanca për fatin e Velierës së Durrësit

'Nuk ka shkelje'

Durrës, prokuroria i sugjeron gjykatës mbylljen e hetimeve për “Velierën”

Prokuroria e Durrësit i sugjeron gjykatës mbylljen e hetimeve për çështjen‘Velierën’ Burime nga Prokuroria bëjnë...

Ndotja në plazhe

Në Durrës ujrat e zeza ende shkarkohen në det

Zona pas kanalit në Plepa është klasifikuar si një nga pikat më të ndotura, sipas...

Dossier

Vila e Zogut në arkivat italo-shqiptare

Arkitektura italiane ka gjurmët e saj thuajse në të gjitha qytetet shqiptare, përfshi dhe kryeqytetin...

Moti i keq

Për disa minuta, Durrësi u shndërrua kështu…

Durrësi u zgjua mëngjesin e kësaj të hëne me disa akse të përmbytura. Rreshjet e...

Në themelet e teatrit durrsak

Dossier: Ditëlindja e 66 e teatrit të Durrësit

Trupa e Teatrit “Aleksandër Moisiu” në qytetin e Durrësit po mbush 66 vjet që kur...

Rekord turistik

Sa jahte janë ankoruar në portin e Durrësit?

Numri i jahteve turistike që janë ankoruar në kalatë e portit më të madh në...

Me pushime në Durrës

Sa plazhe të virgjëra kanë mbetur në Durrës?

Dikur, kur plazhi i Durrësit nuk ishte i ndotur dhe kur Jala e Dhërmiu nuk...

Çmimet e tregut në Durrës

Një kokërr domate, sa frëngu pulën

Jemi në stinën e verës por një kilogramë domatë kushton sa në dimër. Nëse del...

Retro

Në vitet kur kozmetika ishte luks, vajzat zbukuroheshin kështu…

Në kohën e diktaturës të ishe e bukur ishte vërtet fat, sepse nuk ekzistonin asnjë...

Biblioteka e Durrësit

Libri nuk del asnjëherë “nga moda”

Në epokën digjitale, kur E-book dhe rrjetet sociale duket se po sfidojnë çdo ditë ekzistencën...

Historia e Adelës

Infermierja që ndërtoi karrierën në Gjermani

Ka shërbyer për 8 vite në pavionin e patologjisë në spitalin rajonal të Durrësit, por...