MENU
klinika
Nga Kavaja, Fieri e Berati respektojnë protokollin

Besimtarët myslimanë festojnë sot Fiter Bajramin, falen në xhami

Video/ Dita Botërore e Biodiversitetit

Pasuritë natyrore të Shqipërisë kthehen në atraksion turistik

22 maji, Dita Ndërkombëtare e Biodiversitetit është shpallur nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të...

8.5 kg eksploziv për shpërthimin e kontrolluar

U dëmtua nga tërmeti, shembet sot një pallat në Durrës

Një tjetër pallat në Durrës, i dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit, do të shembet...

I dënuar me 10 vite burg në Itali

I kërkuar nga Interpoli, kapet në Shijak 50-vjeçari

Një 50-vjeçar banues në Maminas të Durrësit, i dënuar me 10 vitë burg nga gjykata...

Përmbyten disa rrugë

Durrësi ‘mbërthehet’ nga stuhia

Qyteti bregdetar është përfshirë nga stuhia dhe reshje të dendura shiu gjatë natës.  Raportohet se...

Me orare të zgjatura dhe pa shpërblim

Durrës/ Punonjësit e vijës së parë ndaj Covid në grevë

Punonjësit e laboratorit të qendrës epidemiologjike të Durrësit kanë njoftuar për fillimin e një greve...

Rregjistron 13 raste brenda ditës

Covid-19/ Durrësi ‘vatra’ e dytë më e rrezikshme

Durrësi është kthyer në një vatër të rrezikshme të përhapjes së koronavirusit. Gjatë 24 orëve...

Fshatrat e Durrësit mbeten pa ujë

Defekt në stacionin e pompimit në Fushë-Kuqe

Fshatrat në Durrës sot do të mbeten pa ujë të pijshëm. Kështu ka deklaruar Ujësjellës Kanalizime...

"Ekipet e kërkimit kanë konstatuar se…"

Minë në portin e Durrësit?! Reagojnë autoritetet portuale

Një minë është gjetur në afërsi të Portit të Durrësit dhe shëtitores ‘Taulantia’. Mediat bëjnë...

Rrethohet zona, pritet mbërritja e ekspertëve

Gjendet një minë pranë Portit të Durrësit

Gjendet një minë pranë Portit të Durrësit. Mësohet se municioni luftarak është gjetur gjatë hapjes...

OST ndërpret energjinë elektrike

Probleme në furnizimin me ujë të pijshëm në Durrës

Ujësjellës Kanalizime Durrës njofton të gjithë abonentët se gjatë ditës së sotme pritet të ketë...

Përhapja e koronavirusit

Covid-19/ 13 raste të reja në qytetin e Durrësit

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur sot se në 24 orët e fundit janë...