MENU
klinika
Vdekja e kryekomisarit Hajdarmataj

Lirohet nga burgu drejtori i Kovalishencës

"Duhen kontenierë të përshtatshëm"

Fushë-Krujë/ Basha: Me çadrat njerëzve po u hyn ftohti në palcë

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha vijon akuzat kundër qeverisë duke e cilësuar si të dështuar...

Fondi i akorduar

Rindërtimi në Durrës, Bashkia cakton 10% të buxhetit

310 milion lekë ka caktuar këshilli bashkiak i Durrësit për përballimin e pasojave të tërmetit...

Sa para shkojnë për godinat e dëmtuara?

Tërmeti/ Miratohet buxheti i vitit 2020 i Bashkisë Durrës

Bashkia e Durrësit ka miratuar buxhetin e vitit 2020, e një pjesë e mirë e...

Bllokohet qarkullimi

Shiu paralizon vendin, fryhet Lana, pezullohen lundrimet

Reshjet e nisur prej ditës së djeshme po vijojnë edhe sot mbi vendin tonë të...

Kushte jo të favorshme detare

‘Adriatiku i tërbuar’, shtyhen lundrimet

Moti i keq vijon edhe sot në të dyja brigjet e Adriatikut. Për shkak të...

Moti i keq

Paralizohet porti i Durrësit dhe Vlorës

Moti i keq me shira të dendur dhe erë të fortë ka “paralizuar” punë ne...

Çfarë propozon Vuçiç?

“Do jemi ndër donatorët më të mëdhenj në Shqipëri”

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, e ka nisur fjalën e tij me tragjedinë që goditi...

Zaev zbardh detaje

Trajtim i përbashkët i fatkeqësive natyrore dhe emergjencave?

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë një mesazh për shqiptarët e prekur...

Çfarë është menduar pë nxënësit?

Rindërtimi do fillojë me shkollat dhe qendrat shëndetësore

Ministri Fuqiplotë, Bledi Çuçi gjatë një vizite në Ishëm të Durrësit u shpreh se rindërtimi...

"Siguroni mjetet lundruese në porte"

Moti ‘do të çmendet’, paralajmërohen lundruesit

Drejtoria Detare, nisur nga parashikimi meteorologjik per perkeqesim te motit dhe rritjes se forces se...

Çfarë premtoi Çuçi?

Tërmeti/ Bonus qiraje deri në 2021

Të gjithë banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit do të përfitojnë bonus qiraje...