MENU
klinika
Zjarr në Krujë

Shkrumbohet Qafështama, era favorizon flakët

Policia nis hetimet

Tritoli trondit Durrësin në mes të ditës

Një shpërthim ka ndodhur sot pas mesnate në një banesë në Durrës, por fatmirësisht nuk...

Flet ministri!

Pse duhen ndërhyrje në Portin e Durrësit?

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka qenë sot në Durrës, ku ka zhvilluar një takim...

Dukagjini i Krujës

Fshati i ‘mbytur’ nga mbeturinat!

Mbi një kilometër rrugë që lidh fshatin Dukagjin me Adriatikun në Krujë është kthyer në...

Detajet/ Foto

Durrës/ Digjet makina në lëvizje, si pasojë e një shkëndije

Një makinë është djegur sot në mbikalimin e Sukthit. Sipas burimeve në vendngjarje mësohet se...

Detajet

Aksident i rëndë në Fushë Krujë, përplaset për vdekje kalimtari

Mëgjesi i sotëm ka nisur me një aksident të rëndë. Në orët e para në...

Mungesa e investimeve

Krujë/ Rrjeti elektrik i amortizuar rrezikon 400 familje

Në Dukagjin të Krujës banorët shprehin shqetësim për rrjetin e amortizuar të energjisë elektrike. Sipas...

Durrës

Shkarkohet drejtoresha e Kufirit dhe Migracionit

Drejtoresha Rajonale e Kufirit dhe Migracionit në Durrës, Lindita Nushi është shkarkuar nga detyra. Mësohet...

Detajet

Durrës/ E zuri korrenti, humb jetën 10-vjeçarja

Një e mitur ka humbur jetën në qytetin bregdetar të Durrësit, pasi ka rënë në...

Dyshimet e para

E rëndë në Durrës, gjendet një trup pa kokë

Një ngjarje horror është shënuar në Durrës gjatë ditës së sotme. Trupi i pajetë u...

Detajet

Trafikimi i 2.5 ton drogë/ Gjykata dënon 3 doganierët

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë dënimin për 7 nga të arrestuarit e trafikimit...

Nisma e veçantë e tre qytetarëve

“Ndonjëherë, mrekullirat nisin nga gjërat e vogla”

Shkrimtari Bamir Bebeziqi, që shumë durrsakë e njohin si djali i historianit dhe mësuesit të...