MENU
klinika
Shpërdoroi detyrën

Arrestohet drejtori i Kadastrës në Durrës

Përfundon ndërtimi i urës

Fushë-Krujë/ Rama: Zona ka nevojë për sistemim

Ka përfunduar ndërtimi i Urës mbi Lumin Zezë në qytetin e Fushë-Krujës, ku ishte kthyer...

Epiqendra e tërmetit

Ndjetë shkundje? Pllakat lëvizën sërish!

Pak ditë qetësi por sërish lëkundje tërmeti në vend. Sipas të dhënave nga Qendra Europiane...

Detajet

Shpallet në kërkim ish-drejtori i ALUIZNI-t, Flamur Gjuzi

Shpallet në kërkim për shpërdorim detyre ish-drejtori i ALUIZNI-t të qytetit të Durrësit, Flamur Gjuzi,...

Kush e zëvendëson?

Shkarkohet drejtori i Policisë Durrës

Lëvizje në Policinë e Shtetit. Shkarkohet pas 3 vitesh në detyrë drejtori i Policisë Durrës...

Detajet e para

Panik në Shijak, breshëri plumbash drejt një makine

Të shtëna me armë në mes të qytetit të Shijakut mbrëmjen e të dielës. Mësohet...

IGJEUM publikon të dhënat

Tërmeti ‘shkund’ sërish Shqipërinë, ja sa ballë ishte

Një tjetër tërmet ka goditur vendin ditën e sotme. Sipas IGJEUM lëkundja ishte e forcës...

Oriz në vend të kokainës

Në hetim edhe zyrtarët portit të Durrësit

Zgjerohet hetimi lidhur me operacionin “Kuito” në kuadër të të cilit u sekuestruan 137 kg...

Bizneset kërcënojnë me grevë

Ushtria kufizon hyrje-daljet në Pashaliman

Shumë biznese që operojnë në gadishullin e Karaburunit u duhet të kalojnë në portën hyrëse...

Kokaina në Durrës

Ardi Veliu jep detaje: Të arrestuarit kishin akses në…

Policia e Shtetit dhe Krimet e Rënda kanë dhënë detaje për operacionin “KUITO”, ku u...

Dy kontenierë me drogë

Porti i Durrësit “mbulohet” nga kokaina

Një grup i trafikimit të kokainës drejt Shqipërisë është kapur prej policisë greke dhe asaj...

"Vrasësit me pagesë..."

Kriminaliteti, dy qytetet më të ‘rrezikshme’ në Shqipëri

Dy janë qytetet me problematike sa i përket kriminalitetit: Tirana dhe Durrësi. Sipas ish-drejtuesit të...