MENU
klinika
“Ardian ku po shkon vëlla? Ne jemi tre..."

Humbi vëllain në aksident, kreu i PD përlot me mesazhin

Humb jetën një person

Aksident i rëndë në Përrenjas – Librazhd

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur këtë pasdite në aksin rrugor Përrenjas – Librazhd....

Manastirliu: Premtim i mbajtur

Hapet qendra e re shëndetësore e Gostimës

Është hapur qendra re shëndetësore e Gostimës në Cërrik, në kuadër të programit kombëtar të...

"Do t'i integrojmë"

Balla: Masa të forta për parandalimin e azilantëve

Është hapur në Elbasan Qendra Komunitare Multidisiplinare falë mbështetjes që Qeveria Gjermane dhe Terre des...

Balla: Në shërbim të 680 nxënësve

Rikonstruktohet shkolla “Jorgji Dilo” në Elbasan

Kryetari i Grupit Parlamentar socialist Taulant Balla së bashku me kryetarin e Bashkisë së Elbasanit,...

FSHZH: Nxit zhvillimin e agroturizmit

Investimet në aksin e ri që lidh Belshin me Cërrikun

Investimet për aksin e ri që lidh Belshin me Cërrikun pritet të nxisin zhvillimin e...

Përfitojnë 15 mijë banorë

Punimet në rrugën që lidh Cërrikun me Belshin

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla së bashku me Kryetarin e Bashkisë...

Balla: 2020 është viti i rindërtimit

Zgjidhet kryetari i ri i PS në Elbasan

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla, mori pjesë në mbledhjen e Asamblesë socialiste në...

Procesi shoqërohet me debate

Zgjidhet kreu i ri i PS në Peqin

Zgjedhjet për kryetar të PS-së që u mbajtën sot në Peqin janë shoqëruar me debate....

Autoprodhimit fotovoltaik

Belshi me një ujësjellës të ri, Balluku: Jo vetëm ujë cilësor por dhe…

Në Bashkinë Belsh, kanë nisur punimet për ndërtimin e ujësjellësit të ri, një investim i...

Kjo situatë ekziston në disa shkolla

Elbasan/ Në klasë me batanije, gjimnazi s’ka ngrohje

Në gjimnazin “Kostandin Kristoforidhi” të Elbasanit nxënësit mësojnë me kapuç, doreza e madje edhe me...

"Sa herë prishet moti, na ikën energjia"

Prishja e motit lë pa drita Gramshin

Stuhia e erës së fortë lë pa energji nëntë fshatra në dy qendra administrative të...