MENU
klinika
Detajet

Furgoni përfundon në Shkumbin, bllokohet shoferi!

"Nuk njohin paranë"

Orenjë, fshati ku shkëmbimet janë ende mall me mall

Pamundësia ekonomike dhe infrastruktura ka bërë që fshati Orenjë i Librazhdit të mbetet i izoluar...

Detajet

Përkujtohet sot ‘Batalioni i Dumresë’, festime në Cërrik

Këtë të premte në Cërrik janë përkujtuar dëhmorët e Batalionit të Dumresë që luftuan për...

Çfarë ndodhi?

Përplasja e Policisë në Elbasan, dëshmitari ‘zbulon’ shoferin

Ditën e djeshme është dëgjuar dëshmia e Endri Çopjes për përplasjen e Policisë në Elbasan...

Gjobit subjektin

Elbasan/ AKU bllokon 17.5 ton farë misri

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, AKU ka gjobitur një subjekt në Elbasan, për shkak se treguesi...

Detajet

Digjet makina në Cërrik, i përkiste efektivit të policisë

Një automjet është djegur gjatë natës në lagjen numër 1 në Cërrik. Mësohet se automjeti...

Kush merr postin e tij?

Kandidon për Bashkinë Elbasan, jep dorëheqjen Prefekti

Prefekti i Elbasanit, Gledian Llatja, ka dhënë dorëheqjen nga posti i Prefektit të këtij Qarku,...

Zgjedhjet lokale

Elbasan/ Prezantohen kandidatët për 7 bashkitë

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla ka prezantuar kandidatët e PS për Bashkitë...

Detajet

Tmerr në Librazhd, grabitet banesa e mjekut (EMRI)

Një banesë është grabitur gjatë natës në Librazhd. Pre e dhunës së grabitësve ka rënë...

Detajet

Tërmeti “shkund” vendin, ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Një goditje tërmeti është ndjerë në mesnatë në vend. Sipas IGJEUM, lëkundjet janë ndjerë në...

Detajet

Digjet makina e kreut të PS në Elbasan, dyshimet

Makina e kreut të Partisë Socialiste në Elbasan, Xhevahir Budani është shkrumbuar gjatë natës. Mësohet...

Detajet

Aksident i rëndë në Elbasan, humb jetën një grua

Një aksident i rëndë është shënuar në aksin Peqin-Elbasan. Dy makina janë përplasur në vendin...