MENU
klinika
Moti i keq

Prefekti i ri i Elbasanit kritika për kompanitë që mirëmbajnë rrugët

Zgjedhjet lokale

PS me energji të reja, ndryshon kandidatin në Elbasan

Qazim Sejdini, duket se nuk do të jete kandidati i Partisë Socialiste për një mandat...

Protesta

Protesta/ Studenët e Elbasanit: Pedagogët na kërcënojnë

Ashtu sikurse në Tiranë, edhe studentët e Elbasanit kanë bojkotuar mësimin dhe kanë vijuar vendosmërinë...

Detajet

Emri/ Ky është prefekti i ri i Elbasanit

Në një takim ku merrnin pjesë Kryetarët e Bashkive të Qarkut të Elbasanit, prefektët e...

Deklarata

Borë dhe ngrica, ARRSH: Situata në akset kryesore

Moti i keq dhe ngricat kanë pushtuar vendin duke krijuar vështirësi në shumë qytete dhe...

Protesta e studentëve

Ngujohet ‘Aleksandër Xhuvani’, studentët kundër qeverisë

Studentët e Universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan janë ngujuar në ambientet kryesore të fakultetit. Sipas...

Emri

Mbytet një burrë në lumin Shkumbin

Një 75-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme. Ai është është mbytur në lumin Shkumbin....

Deklarata

ARRSH njofton: Këto janë akset problematike

Përmes një njoftimi për mediat, ARRSH ka dhënë detaje lidhur me gjendjen në të gjitha...

Situatë e rënduar në Elbasan

Mësuesit bllokohen në borë, pezullohet mësimi në disa shkolla

Ulja e ndjeshme e temperaturave ka krijuar probleme të konsiderueshme në pjesën më të madhe...

Protestat studentore

Studentët e Elbasanit në protesë, bojkotojnë mësimin

Edhe në Elbasan, studentët janë ngritur në protestë duke bojkotuar mësimin në Universitet. Studentët me...

Njoftimi i ARRSH

‘Këto janë akset më problematike në vend’

Lidhur me situatën e krijuar në vend për shkak të motit të keq me borë...

Mbyllen shkollat

Acari bllokon Elbasanin, 3299 familje pa energji elektrike

Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar...