MENU
klinika
Deklarata

ARRSH njofton: Këto janë akset problematike

Situatë e rënduar në Elbasan

Mësuesit bllokohen në borë, pezullohet mësimi në disa shkolla

Ulja e ndjeshme e temperaturave ka krijuar probleme të konsiderueshme në pjesën më të madhe...

Protestat studentore

Studentët e Elbasanit në protesë, bojkotojnë mësimin

Edhe në Elbasan, studentët janë ngritur në protestë duke bojkotuar mësimin në Universitet. Studentët me...

Njoftimi i ARRSH

‘Këto janë akset më problematike në vend’

Lidhur me situatën e krijuar në vend për shkak të motit të keq me borë...

Mbyllen shkollat

Acari bllokon Elbasanin, 3299 familje pa energji elektrike

Moti i ftohtë dhe temperaturat e ulëta që po mbizotërojnë prej tre ditësh kanë penalizuar...

Situata në qarqe

Bora bllokon qarkullimin, pezullohet mësimi

Dëbora e rënë mbrëmjen e kaluar në pjesën më të madhe të vendit, duke përfshirë...

Foto

Dëbora zbardh edhe Elbasanin, ja rrugët problematike

Dëbora gjate natës ka mbuluar të gjithë zonat malore si dhe qytetin e Tiranes e...

Detajet

Elbasan/ Përplaset për vdekje këmbësori

Një i moshuar është përplasur për vdekje nga një makinë në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur...

Detajet

Protesta e studentëve në Korçë ‘ngrin’, ndahen në Elbasan

Studentët e Korçës vijuan protestën dhe bojkotin e mësimit në ditën e parë të rikthimit...

detajet

Pas Tiranës, protesta dhe në universitetet e rretheve

Ndërkohë që studentët e Universiteteve publike në Tiranë kanë rinisur sot protestat, të njëjtën gjë...

Moti i keq

Gramsh/ Bora arrin në dy metra

Temperaturat e ulëta dhe stuhitë e dëborës që kapën ditët e fundit të gjithë vendin,...

Fenomeni i obezitetit

Elbasan/ Studimi demografik, 16% e fëmijëve mbi peshë

Mbipesha (obeziteti) vazhdon të jetë një femomen që po njeh gjithmonë e më shumë rritje...