MENU
klinika
"500 nxënës do rikthehen në një shkollë tërësisht të re"

Rikonstruktohet gjimnazi “Sami Frashëri” në Belsh

"Asnjë subvencion!"

“Duam treg patatesh”, fermerët të harruar

Edhe pse patatja e Stëblevës në rrethin e Librazhdit hidhet në treg me çmim të...

Balla: Ofertë shumë e mirë për...

Rikonstruktohet shkolla profesionale në Elbasan

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i shoqëruar nga deputetët Evis Kushi,...

Investimi i Agjensisë Kombëtare Japoneze

“Kodër Krasta do kthehet në parkun më të gjelbëruar”

Pas kthimi nga Japonia, Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla mori pjesë...

Elbasan/ Mblidhen strukturat

Prerje të paligjshme e djegie kullotash, Llatja: Asnjë tolerim!

Kryetari i bashkisë së Elbasanit, Gledian Llatja, mblodhi sot të gjithë strukturën e ndërmarrjes së...

"Aplikoni për investime në Fermat Bujqësore"

Zhvillimin e sektorit Agro-Ushqimor, Balla thirrje fermerëve

Sektori i bujqësisë konsiderohet si një ndër më të rëndësishmit në zhvillimin ekonomik të vendit....

Nga t'ia mbani...

Qenka një burim i shenjtë, ku çiftet e reja marrin bekimin!

      Shumë i njohur, jo vetëm për vendasit, por edhe ata që vijnë...

7.5 mln lekë

Hapet tenderi/ Si do të ndryshojë lulishtja e Elbasanit?

Bashkia e Elbasanit ka shpallur tenderin për rivitalizimin e lulishtes “Kozma Naska”në lagjen Kongresi i...

Aksioni për parandalim

Prerja e pyjeve, 6 të proceduar

Finalizohet operacioni policor “Zavalinë”, për parandalimin e prerjes së paligjshme të pyjeve, ndërsa janë proceduar...

Mungesë kapaciteti

Njerëzit “dynden” në Elbasan, rendin drejt llixhave

Rritet numri i vizitorëve në burimet termale të Elbasanit. Llixhat e Elbasanit përballen me një...

Burri paralajmëroi vetëgjyqësi

Nisin hetimet për mjekun e 25-vjeçares që vdiq 1 orë pasi…

Sot, 6 muaj nga vdekja Rexhina Debrovës e cila ndërroi jetë pasi solli në jetë...

Shkaku, mungesa e analizave...

AKU bllokon 1,267 litra raki, verë dhe konjak

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 1,267 litra pije alkoolike (raki, verë dhe konjak) në...