MENU
klinika
Histori

Një tjetër thesar gjendet tek Bazilika e Elbasanit!

Del dokumenti

Pushimi i hetimit të bandës së Elbasanit/ Firmosi Osmani

Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, ka marrë një shkresë zyrtare nga...

Shkelje të sigurisë ushqimore

AKU në Elbasan/ Sekuestron mish dhe peshk, gjoba të majme

Drejtoria e AKU-së, në Elbasan ka kryer disa aksione gjatë kësaj jave ku janë konstatuar...

Zjarr i përmasave të mëdha

Elbasan/ Përfshihet nga flakët ndërtesa

Në qytetin e Elbasanit një ndërtesë është përfshirë nga flakët . Ngjarja ndodhi në lagjen...

Gjenitë shqiptarë

17-vjeçarja nga Cërriku, e dytë në botë me shpikjen e saj

Esli Belshi është renditur e dyta në Konkursin Ndërkombëtar të Projekteve me shpikjen e “dorës...

Mbyllja e shkollës 9-vjeçare

Protesta/ Prindër dhe nxënës bllokojnë aksin Elbasan-Librazhd

Prindërit dhe mësuesit e fshatit Mengël të Elbasanit, janë ngritur në protestë për shkak të...

Defekti në nënstacion

Mungon energjia elektrike në Elbasan, revoltohen banorët

Disa lagje në qytetin e Elbasanit kanë mbetur në errësirë të plotë. Banorët e lagjes...

Masat e marra

Kërrabë-Elbasan/ Nisin punimet për pastrimin e rrëshqitjes

Në segmentin që lidh tunelin e Kërrabës e Elbasanin, kanë filluar punimet për të hequr...

zonat turistike në Elbasan

Gjinari, një nga zonat turistike më të bukura të Elbasanit

Vetëm 24 km larg nga Elbasani dhe gati 2 orë larg nga Tirana ndodhet Gjinari,...

Qytetarët dalin në rrugë

Tërmeti ‘shkund’ Elbasanin

Lëkundje të forta janë ndjerë pasditen e sotme në qytetin e Elbasanit. Sipas raportimeve, dridhjet...

Nxënësit në protestë

300 nxënës në Elbasan në protestë, shkolla 2 vite e mbyllur

Rreth 300 nxënës të shkollës 9-vjecare në Mengël të Elbasanit kanë bojkotuar mësimin për të...

Bashkia Cërrik

Mbyllet tregu i kafshëve të gjalla në Gostimë

Tregu i kafshëve të gjalla në Gostimë të Cerrikut nuk funksionon më. Ai eshte mbyllur...