MENU
klinika
Operacionet ‘blic’ të policisë

Elbasan/ Aksioni i policisë, kapet trafikanti i drogës

Kapet sasi Kanabisi

Librazhd/ Kontrolle ‘blic’ nga Policia, 1 në pranga

Kanë vijuar aksionet për identifikimin dhe goditjen e personave, të cilat dyshohen se shpërndanin lëndë...

Gramsh

Zjarr masiv/ Shkrumbohen fushat e fshatit Zenelas

Fshati Zenelas në Gramsh është përfshirë ditën e sotme nga një zjarr masiv. Zjarri nisi...

Detajet

Shitblerja e notës/ Pranga 3 sekserëve në Elbasan

Arrestohen nga policia tre persona të cilët ndërhynin te Pedagogët e Universitetit në Elbasan. Arrestimet...

Të dhënat

Personat me aftësi të kufizuara/ Qarku me numrin më të lartë

Elbasani është qarku me numrin më të lartë të personave me aftësi të kufizuar në...

Zbulimi në Elbasan

Mozaiku i Bazilikës, regjistrohen detajet

Specialistë të Institutit të Monumenteve të Kulturës së bashku me studiuesen franceze Marie Patrisia Raynaud...

Histori

Një tjetër thesar gjendet tek Bazilika e Elbasanit!

Gërmimet në bazilikën paleokristiane, që ndodhet shumë pranë portës së kalasë së Elbasanit dhe “Rrapit...

Del dokumenti

Pushimi i hetimit të bandës së Elbasanit/ Firmosi Osmani

Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, ka marrë një shkresë zyrtare nga...

Shkelje të sigurisë ushqimore

AKU në Elbasan/ Sekuestron mish dhe peshk, gjoba të majme

Drejtoria e AKU-së, në Elbasan ka kryer disa aksione gjatë kësaj jave ku janë konstatuar...

Zjarr i përmasave të mëdha

Elbasan/ Përfshihet nga flakët ndërtesa

Në qytetin e Elbasanit një ndërtesë është përfshirë nga flakët . Ngjarja ndodhi në lagjen...

Gjenitë shqiptarë

17-vjeçarja nga Cërriku, e dytë në botë me shpikjen e saj

Esli Belshi është renditur e dyta në Konkursin Ndërkombëtar të Projekteve me shpikjen e “dorës...

Mbyllja e shkollës 9-vjeçare

Protesta/ Prindër dhe nxënës bllokojnë aksin Elbasan-Librazhd

Prindërit dhe mësuesit e fshatit Mengël të Elbasanit, janë ngritur në protestë për shkak të...