MENU
klinika
Masat e marra

Kërrabë-Elbasan/ Nisin punimet për pastrimin e rrëshqitjes

zonat turistike në Elbasan

Gjinari, një nga zonat turistike më të bukura të Elbasanit

Vetëm 24 km larg nga Elbasani dhe gati 2 orë larg nga Tirana ndodhet Gjinari,...

Qytetarët dalin në rrugë

Tërmeti ‘shkund’ Elbasanin

Lëkundje të forta janë ndjerë pasditen e sotme në qytetin e Elbasanit. Sipas raportimeve, dridhjet...

Nxënësit në protestë

300 nxënës në Elbasan në protestë, shkolla 2 vite e mbyllur

Rreth 300 nxënës të shkollës 9-vjecare në Mengël të Elbasanit kanë bojkotuar mësimin për të...

Bashkia Cërrik

Mbyllet tregu i kafshëve të gjalla në Gostimë

Tregu i kafshëve të gjalla në Gostimë të Cerrikut nuk funksionon më. Ai eshte mbyllur...

Protestë kundër ndotësve

Ndotja në Elbasan bën bashkë këshilltarët bashkiakë

Edhe pse disa muaj më parë Këshilli shpalli Emergjencën Mjedisore, asnjë masë konkrete nuk u...

Monument Kulture në Elbasan

Tik-tak-et ‘mbrapsht’ të Kullës së Sahatit

Në periudhën e mesit të shek. XVI-të kullat e sahatit ishin një ndërtim karakteristik në...

Gatime tradicionale

Shafrani i Dumresë po tërheq shumë vizitorë

Është një nga erëzat më të shtrenjta në botë, por edhe kultivimi i saj ka...

Qendra e qytetit

Në zemër të harmonisë fetare

Nëse “harmonia fetare” duhet ilustruar vizualisht, qyteti i Elbasanit do të ishte një ndër zgjedhjet...

Dyndje për lejet e legalizimit

Emigrantët “pushtojnë” ALUIZNI-n

Zyra e ALUZNI-t Elbasan edhe gjate kësaj vere po përballet me një fluks qytetarësh, shumica...

Aventurë dhe Turizëm

Me kajak përgjatë rrjedhës së Shkumbinit

Të lundrosh me kajak është një nga sportet me më adrenalinë që duke nisur nga...

Destinacion turistik

Si Kanioni i Holtës, asnjë të dytë në Gramsh

Turizmi i aventurës ka tashmë një destinacion të ri, Kanioni i Holtës. I gjendur në...