MENU
klinika
"Deri në vitin 2021 do jenë falas"

Elbasan/ Balla asiston shpërndarjen e librave falas!

PS 'ndez motorët'

Starton në Elbasan zgjedhjet e brendshme

Gjatë fjalimit të mbajtur në Asamblenë e PS në Elbasan, kreu i grupit parlamentar Taulant...

Ndërron jetë çifti i bashkëshortëve

Burri vret gruan dhe hidhet nga kati i 4, detaje nga ngjarja e rëndë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në Librazhd. Një 53-vjeçar ka masakruar me thikë...

Banorët s'kanë vend ku t'i akomodojnë

Belshi “pushtohet” nga turistët!

36 mijë turistë e vizituan Belshin këtë sezon turistik ndërsa potenciali i zonës duket se...

Detaje

U aksidentua në Elbasan, humb jetën turistja izraelite

Një turiste izraelite ka ndërruar jetë sot në spital. Ajo u aksidentua një ditë më...

Operacion blic

Ç’po ndodh? FNSH zbarkon në Elbasan

Një aksion i madh është duke u zhvilluar prej mbrëmjes së djeshme nga FNSH dhe...

4 të plagosur

Përplasen tre mjete në aksin Librazhd-Elbasan

Tri automjete janë përfshirë në një aksident në aksin rrugor Librazhd-Elbasan. Aksidenti sipas burimeve nga...

Betohet kryebashkiaku i ri në Peqin

Konstituohet këshilli, Balla porosi të fortë kryetarit të ri

Është konstituuar këshilli bashkiak si dhe njëherësh është zhvilluar ceremonia e betimit të kryetarit të...

Postoblloqe kudo

Blindohet Elbasani, breshëri plumbash, 2 të plagosur

Disa të shtëna me armë zjarri kanë tronditur këtë pasdite qytetin e Elbasanit. Të shtënat...

Nuk lirojmë zyrën!

Betohet kreu i ri i Bashkisë Prrenjas, LSI ‘kërcënon’

Në ambjentet e gjimnazit të Prrenjasit u konstitua sot këshilli i ri bashkiak. Gjithashtu u...

Mandati i dytë radhazi

Konstituohet këshilli i ri, betohet kryebashkiaku i Librazhdit

Është betuar sot kryetari i Bashkisë së Librazhdit, Kastriot Gurra si dhe është konstituuar këshilli...

Ja pse ishte pezulluar

Gjykata kthen në detyrë kreun e komisariatit Cërrik!

Gjykata e Apelit në Durrës, ka vendosur të rikthejë në detyrë shefin e Komisariatit të...