MENU
klinika
I rëndojnë dy akuza

Përndiqte 19-vjeçaren/ Pranga 34-vjeçarit në Prrenjas

Zgjedhjet e 30 qershorit

Kryebashkiakët e rinj në Elbasan marrin detyrën në fillim Gushti

Ndërsa numërimi i votave të 30 qershorit të këtij viti u mbyll brenda 48 orëve,...

Çfarë ndodhi?

Elbasan, kuzhina e lokalit përfshihet nga flakët

Kuzhina e një lokali është përfshirë nga flakët në Elbasan, pranë stadiumit “Elbasan Arena”. Nga...

Emri

700 mijë euro të sekuestruara, kush ishte nipi i bosit të drogës

Policia e Elbasanit vendosur sekuestro preventive mbi rreth 700 mijë euro pasuri të një të...

Denoncimi

E rëndë në Elbasan/ Një 18-vjeçar përdhunohet nga 42-vjeçari

Babai i një 18-vjeçari ka denoncuar në policinë e Elbasanit, se i biri, person me...

20 bashki për certifikim

30 Qershori kthehet sërish te Kolegji Zgjedhor

Kolegji Zgjedhor do të marrë sërish në shqyrtim procesin zgjedhor të 30 qershorit. Këtë herë...

Hetimet e mëtejshme

50 doza kokaine në makinë, kapet 39-vjeçari në Elbasan

Policia e Elbasanit kavënë në pranga një 39-vjeçar që është kapur me 50 doza kokainë...

Shkeljet

Pezullohen nga detyra 2 shefa e 2 specialistë të policisë Elbasan

Drejtoria Rajonale e Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) në bashkëpunim me Prokurorinë...

Deklarata

“Luftë ndaj krimit”, kreu i Policisë Elbasan: Kemi një aleat kryesor!

Janë inauguruar sot zyrat e Shërbimit për Qytetarët në Komisariatin e Policisë së Librazhdit. Në...

Mosdhënie mandati

Elbasan/ Kryebashkiaku nuk ‘lëshon’ vendin

Gjykata e rrethit Gjyqësor të Elbasanit në orën 15.40 të së hënës me vendimin e...

Mandat i ligjshëm

Kryebashkiakët e majtë marrin vendim gjykate

Pasi fituan mandatin për të qeverisur për 4 vitet e ardhshme bashkitë në vend, kandidatët...

Policia nis hetimet

Aksident në Elbasan, këmbësorja plagoset rëndë

Një këmbësore ka mbetur e plagosur në Elbasan, pasi e ka përplasur makina. Ajo ka...