MENU
klinika
Mbyllen shkollat

Acari bllokon Elbasanin, 3299 familje pa energji elektrike

Situata në qarqe

Bora bllokon qarkullimin, pezullohet mësimi

Dëbora e rënë mbrëmjen e kaluar në pjesën më të madhe të vendit, duke përfshirë...

Foto

Dëbora zbardh edhe Elbasanin, ja rrugët problematike

Dëbora gjate natës ka mbuluar të gjithë zonat malore si dhe qytetin e Tiranes e...

Detajet

Elbasan/ Përplaset për vdekje këmbësori

Një i moshuar është përplasur për vdekje nga një makinë në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur...

Detajet

Protesta e studentëve në Korçë ‘ngrin’, ndahen në Elbasan

Studentët e Korçës vijuan protestën dhe bojkotin e mësimit në ditën e parë të rikthimit...

detajet

Pas Tiranës, protesta dhe në universitetet e rretheve

Ndërkohë që studentët e Universiteteve publike në Tiranë kanë rinisur sot protestat, të njëjtën gjë...

Moti i keq

Gramsh/ Bora arrin në dy metra

Temperaturat e ulëta dhe stuhitë e dëborës që kapën ditët e fundit të gjithë vendin,...

Fenomeni i obezitetit

Elbasan/ Studimi demografik, 16% e fëmijëve mbi peshë

Mbipesha (obeziteti) vazhdon të jetë një femomen që po njeh gjithmonë e më shumë rritje...

Vështirësi trasporti

Rrugët malore, Elbasani me probleme

Gjatë natës së fundit kanë rënë shumë reshje dhe kjo u shoqërua me uljen e...

Detajet

Digjet makina në Gramsh, dyshimet e policisë

Një makinë e tipit ‘Renault’ është përfshirë nga flakët në Gramsh. Ngjarja ka ndodhur rreth...

18 plumba për eliminimin e Alibejit

Atentati në Elbasan, autorët profesionistë

Masakra e ndodhur dje në Elbasan ku mbetën të vdekur tre persona si pasojë e...

I kërkuar nga Policia italiane

Atentati në Elbasan/ E shkuara kriminale dhe lidhja familjare

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur mbrëmjen e djeshme në Elbasan, janë zbuluar detaje të...