MENU
klinika
Dëmshpërmblim për tokat

By-pass në Fier/ Banorët në protestë, bllokojnë punimet

Mbështeten nga qytetarët

Berat/ Nisin protestat, mblidhen edhe gjimnazistët

Ka nisur edhe në Berat protesta e gjimnazistëve, në përkrahje të studentëve. Gjimnazi “Babë Dudë...

Alarmi

Shfaqet bruceloza në Berat, 17 bagëti të infektuara

Bruceloza, një prej sëmundjeve më të rrezikshme tek kafshët, ka gjetur terren muajt e fundit...

Apeli i bashkëshortit

Fier/ Zhduket prej 5 ditësh 56 vjeçarja

56-vjecarja nga Fieri Ilirjana Tafa, nënë e dy fëmijëve është zhdukur prej 5 ditësh, ndërsa...

Ngjarja e rëndë

Vlorë/ Babai tenton të djegë me benzinë fëmijët e tij

Një 40-vjeçar në Vlorë ka tentuar të djegë dy fëmijët e tij duke i spërkatur...

Detajet

Kapet me armë, arrestohet i forti i Lushnjës

Policia e Lushnjës ka arrestuar një 37-vjeçar, pasi ishte shpallur në kërkim. Në pranga ka...

Në Fier

Zona naftëmbajtëse e Marinzës rrezik për banorët

Zona naftëmbajtëse e Marinzës është kthyer tashmë në një vend me rrezikshmëri për shëndetin. Për...

Përplasen makinat

Vlorë-Orikum/ Aksident me pasojë vdekje

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur sot në Vlorë. Ngjarja ndodhi...

Dëmi i masivëve pyjor

Fier/ Vidhen në mënyrë masive boçet e pishave

Vjedhja e boçeve të pishës në mënyrë të paligjshme ka bërë që drejtuesit e Ndërmarrjes...

Dosjet e prapambetura

Lushnjë/ Gjonaj paralajmëron masa për punonjësit e hipotekës

Denoncimet e qytetarëve për korrupsion dhe abuzime me detyrën e kanë çuar Task Forcën Antikorrupsion...

Lista

Zbulohen emrat e të gjithë të zhdukurve në Vlorë

Pas deklaratës së Policisë së Vlorës se përgjate tre viteve të fundit janë zhdukur 23...

Akuzohej për tentativë vrasjeje

Vlorë/ Kapet i riu që ishte prej dy vitesh në kërkim

Një 29-vjeçar është vënë në pranga pasi ishte shpallur në kërkim për tentativë vrasje. Ngjarja...