MENU
klinika
Aksioni i policisë

Fier/ I sekuestrohet kokainë dhe kanabis, në kërkim autori

Në Mallakastër

Konflikti për pronën/ Vëllezërit përplasen fizikisht

Një konflikt pronësie ka përplasur fizikisht mes tyre tre vëllezër në Mallakastër. Policia ka arrestuar...

Përfundoi kontrata e shërbimit

Tërhiqen kontenierët/ Kuçova “mbulohet” nga mbetjet

Kuçova po kalon ditë të vështira sa i përket pastrimit të mbetjeve urbane. Firma që...

Dëme në qytet

Vlorë/ Stuhi dhe reshje intensive, pezullohet lundrimi në port

Avari nga moti i keq në Vlorë. Për shkak të reshjeve intensive dhe erës, lundrimi...

Banore dhe ambientalistë të shqetësuar

Mbetjet urbane “mbysin” Orikumin

Një shqetësim prej vitesh i banorëve të qytetit të Orikumit, si dhe ambientalistët e vendi...

Arrestimet në flagrancë

Fier/ Policia kontroll automjeteve, arrestohen 7 persona

Policia Rrugore e Fierit vijon kontrollet në të gjitha rrugët urbane dhe dytësore me qëllim...

Në Mallakastër

Banorët e Ngraçijes protestojnë: Nuk i çojmë dot fëmijët në shkollë

Banorët e fshatit Ngraçije të Mallakastrës kanë protestuar tek zyra e Arsimit pasi 16 fëmij...

Fotot

Kafshët e kopshtit zoologjik të Fierit transferohen në Tiranë

Pasi Ministria e Mjedisit vendosi që të mbyllte aktivitetin e ushtruar në lokalin “Safari Park”,...

'Kopshti zoologjik i ferrit'

Pronarët sfidojnë shtetin, nuk lirojnë kafshët

Forcat e Policisë së Shtetit, bashkë me inspektorët e Mjedisit, specialist të ardhur nga Tirana,...

Sipërfaqet pyjore

Disa vatra zjarri në Kaninë, dyshohet zjarrvënie e qëllimshme

Disa vatra zjarri janë shfaqur pasditen e sotme në afërsi të kalasë së Kaninës, në...

Detajet

Qeveria gati projektin për rrugët e Thethit, Tushemishtit e Semanit

Fshati i famshëm i Teto Ollgës e Thethi i bukur i lartësive të mëdha, do...

Detajet

Vlorë, kapet 45-vjeçari i shpallur në kërkim

Një 45-vjeçar i shpallur në kërkim për trafik droge, është vënë në pranga në sajë të aksionit...