MENU
klinika
Fier

Makina përplas motorin, humb jetën 31-vjeçari

E rëndë në ‘Plazhin e Vjetër’ të Vlorës

Gjendet i mbytur një person rreth 60 vjeç

Një person është gjetur i mbytur në zonën quajtur ‘Plazhi i Vjetër’ në Vlorë. Personi...

"Situatë emergjente, merrni masa!"

Zjarret/ Agjencia e Mbrojtjes Civile shkresë bashkive

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile iu është drejtuar sot me dy shkresa respektive 61 bashkive,...

Rrëqeth djali i këngëtares

“Më fal që s’të them dot lamtumirë”

“Me fal zemer qe nuk te them dot lamtumire”. Me një mesazh prekës ka reaguar...

Si i dolën flakët jashtë kontrollit

I vuri zjarrin pyjeve, arrestohet kryeplaku i fshatit në Berat

Arrestohet kryeplaku i fshatit Skrevan në Berat për zjarrvënie në mjedise pyjore. Ai ndezur zjarr...

Digjen disa kullota

Përfshihet nga flakët Llamani në Himarë

Një zjarr ka përfshirë ditën e sotme  zonën e Llamanit në Himarë. Bëhet me dije...

Vlorë

Koronavirusi i merr jetën ish- drejtorit të AKU-së

Ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm nga koronavirusi ish- drejtori i AKU-së, në Vlorë, Syrja...

Detajet

E rëndë në Gramsh, 40-vjeçari gjendet i mbytur në rezervuar

Policia e Gramshit njofton se kanë gjetur të mbytur në një rezervuar një shtetas 40...

'Do ju djegim të gjallë'!

Përplasje në Delvinë, banorët kundër gurores

Tension dhe përplasje në fshatin Bajkaj në Delvinë. Shkak është bërë leja për një gurore në këtë...

Vijnë në jetë 5 fëmijë

Mbyllja e maternitetit të Lushnjës, gratë transferohen në Fier

Pas mbylljes së maternitetit të Lushnjës ku rezultoi pozitive me COVID-19 një mjek gjinekolog, gratë...

Skandali në IEVP Berat

I pezulluar në shkurt, në hetim nga Prokuroria, emërohet Shef Policie

Një tjetër precedent i rëndë është shënuar në institucionin e vuajtjes së dënimit në qytetin...

Lushnje/ Prej 1 muaji për kurim në Turqi

COVID i merr jetën ish-kryebashkiakut

Koronavirusi i merr jetën ish-kryebashkiakut të Lushnjes, Albert Sanxhaku. Mësohet se ai ndodhej prej një...