MENU
klinika
Priten dy vendime të reja

Konfirmohet në detyrë prokurori i Apelit në Vlorë

Ujësjellësi i ri

Merr fund thatësira, mijëra banorë përfitues

Banorët e fshatit Grabian, i cili bën pjesë në bashkinë Divjakë së shpejti pritet të...

Aeroporti Vlorës, aksi Thumanë-Rrogozhinë...

Balluku tregon projeket madhore të qeverisë

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka prezantuar në Komisionin Parlamentar për Veprimtarinë Prodhuese,...

Po punohet për zbardhjen e ngjarjes

Zetori përmbyset në Fier, humb jetën drejtuesi mjetit

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar në Patos. Ngjarja ka ndodhur...

Pritshmëritë

Çfarë po ndodh me Bypass-in e Fierit?

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se punimet në Bypass-in e Fierit po ecin me ritëm...

Homazhet

“Dhimbje dyfish”/ Ndahet nga jeta artisti fierak

Jani Tase, i cilësuar si themeluesi i këngës qytetare fierake është ndarë nga jeta. Lajmi...

Bllokohen anijet e peshkimit

Tërbohet deti, pezullohen lundrimet

Deti me dallgë, edhe sot pezullohet lundrimi në Vlorë Lundrimi detar është pezulluar edhe ditën...

Delegatët e PS-së

Zgjedhjet/ Zbardhet lista fituese edhe në Gramsh

Janë mbajtur zgjedhjet për delegatë të Partisë Socialiste në rrethin e Gramshit. Mësohet se lista...

“Business Insider"

Saranda mes 6 qyteteve që duhen vizituar patjetër

“Qyteti i bregdetar i Sarandës me ujërat e tij të kristalta, plazhet mahnitëse dhe monumentet...

Ja cilat janë pistat e hetimit

Krimet e Rënda marrin përsipër vrasjen e 38-vjeçarit në Vlorë

Kreshnik Dashaj, personi i cili u gjend ditën e djeshme i vrarë në afërsi të...

Policia jep detajet e para

Fier, 57-vjeçarja gjendet e varur në kasollen e bagëtive

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë pasdite në fshatin Sektor Seman të Fierit. Një...

Si paraqitet situata në vend?

Përmbytje, pa energji dhe pezullime lundrimesh

Rreshjet e dendura të shiut kanë pushtuar vendin, tashmë prej disa ditësh. Që orët e...