MENU
klinika
Forcat operacionale prej orësh në 'luftë' me flakët!

Përfshihet nga flakët fshati Gjorgos në Fier

Zjarret bëjnë kërdinë

Dukat dhe Karaburun, riaktivizohen vatrat!

Gadishulli i Karaburunit dhe Dukati vijojnë të digjet nga zjarret prej më shumë se dy...

“Rreziku më i madh është sot pasdite”

IGJEUM tregon katër qarqet problematike

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit paralajëron se pasditja e 5 gushtit ka një...

Përplasje fizike mes pjesëtarëve të disa fshatrave

Ndërtimi i Ujësjellësit në burimin e Sinecit fut në sherr banorët

Një konflikt ka ndodhur sot në Kuçovë, mes banorëve të fshatit Lumas që kërkojnë ruajtjen...

Vrau kushëririn me armë gjahu pas sherrit për tokën

Gjykata jep vendimin për Kastriot Hasallën

Kastriot Hasalla, i dyshuar për vrasjen e kushëririt të tij Romeo Hasalla ka dalë para...

Subashi jep lajmin e mirë për qytetarët

Merr fund emergjenca mjedisore në Fier

Janë mbyllur të gjitha vatrat e zjarrit në fushën e mbetjeve që “mbytën” qytetin e...

Ja si pritet të jenë temperaturat përgjatë gushtit!

Sot termometri shënon 41 gradë në qarkun e Beratit

Teksa sot shënon dita e parë e gushtit, ky muaj do të shoqërohet kryesisht nga...

Zjarri i Karaburunit po i drejtohet banesave

Situatë alarmante në Dukat-Fushë

Zjarri në Karaburun po rrezikon të përparojë në drejtim të zonave të banuara në Dukat-Fushë,...

“Ferri” rikthehet në dielën

Temperaturat sot dhe nesër ulen me dy gradë

Vendi ynë prej ditësh është përfshirë nga masa ajrore të nxehta dhe kushte atmosferike të...

"PD bëri gjithçka për..."

Emergjenca mjedisore në Fier, Subashi i përgjigjet Bashës

Kryetari i Bashkisë së Fierit, Armando Subashi, i është përgjigjur kreut të Partisë Demokratike, Lulzim...

Digjen rreth 40 ha me bimësi

Vihen nën kontroll zjarret në Kreshpan dhe në fshatin Vjosë

Janë vendosur nën kontroll zjarret që përfshinë një ditë më parë pyllin e Kreshpanit, në...

Digjen qindra hektarë me shkurre e pemë!

Karaburuni ende nën ‘pushtetin’ e flakëve

Prej 4 ditësh tashmë, gadishulli i Karaburunit ndodhet nën ‘pushtetin’ e flakëve që vijojnë të...