MENU
klinika
Tronditet Ballshi

Ngjarje e rëndë/ Burri vret me thikë gruan dhe kunatën 18 vjeçe!

Zjarr i madh

Digjet Radhima në ditën e parë të vitit

Një zjarr ka rënë mbrëmjen e sotme në kodrën e Radhimës në Vlorë. Mësohet se...

Letra drejtuar redaksisë

Të burgosurit e Fierit: Kërkojmë amnisti të gjithë

Të dënuarit në burgun e Fierit kanë dërguar një letër për amnistinë. Në këtë letër...

Emri

Roskovec/ Aksidentohet për vdekje kalimtari

Një aksident rrugor me pasojë vdekjen e një 63 vjeçari ka ndodhur sot në Roskovec....

Tryeza e fundvitit

Çmimet e larta, festa të varfra për qytetarët e Beratit

Qytetarët në Berat kanë zgjedhur të bëjmë më pak shpenzime për tryezën e fundvitit, shkak...

Aksioni kundër kazinove

Fier, bastet deri në ditën e fundit

Tre ditë përpara përfundimit të afatit për mbylljen e lojrave të fatit, në Fier janë...

Vlorë

Nga 1 Janari paralizohet shërbimi urban

Prej 1 janarit 2019, shërbimi urban publik i bashkisë Vlorë nuk do të funksionojë. Një...

Përfshihet nga flakët

Shpërthen makina në ecje e sipër

Një automjet tip Reno është përfshirë nga flakët në ecje e sipër paraditen e sotme...

Fondi për projektin e ri

Një pamje e re e qytetit, rinovohet hyrja e Beratit

Ndonëse imazhi i qytetit të Beratit transmeton vlera të papërsëritshme arkitekturore të trashëguara ndër shekuj...

Shitja e agrumeve

Lushnjë/ Fermerët ankohen për koston në treg

Në rrugën nacionale Lushnje-Berat, fermerët e këtyre anëve kanë dalur me tezga për të shitur...

Mbërrijnë në Shqipëri

800 udhëtarë në portin e Vlorës, për festat e fundvitit

Rreth 800 pasagjerë kanë mbërritur sot në portin e qytetit bregdetar të Vlorës nga Italia...

Plagosja nga pakujdesia

Fier/ Polici privat plagos me armë kolegun

Një 32-vjeçar me inicialet E.M me detyrë roje shërbimi në Shërbimin Privat të Sigurisë Fizike...