MENU
klinika
Anëtarët e rinj

Konstituohet Këshilli i ri i Bashkisë të Patosit

Konstituohet Këshilli Bashkiak i Fierit

Betohet për mandatin e dytë Armando Subashi

Këshilli Bashkiak i Fierit po konstituohet gjatë ditës së sotme. Kryebashkiaku Armando Subashi është betuar...

Detajet e para

Panik në Karaburun, përfshihet nga zjarri anija turistike

Një anije turistike është përfshirë nga flakët në brigjet e Karaburunit. Mësohet se anija turistike...

Vlonjati përfundon në Polici

Plagos me thikë motrën nën efektin e alkoolit

Një vlonjat rreth 40 vjeç është shoqëruar në polici, pasi ka plagosur motrën e tij...

Detajet

Përdhunoi të renë dhe u fsheh në pyll, kapet autori në Divjakë

Policia e Divjakës ka arrestuar një 45-vjeçar, i cili dyshohet se ka përdhunuar një 16-vjeçare....

Shkeljet

AKU bllokon 3 subjekte në Shkodër, Tiranë dhe Vlorë

Drejtoritë Rajonale të AKU, qarku Shkodër, Tiranë dhe Vlorë sipas njoftimit kanë ushtruar kontrolle në...

Detajet

Aksident në Fier/ Përfundon në kanal nëna me 2 fëmijët

Një aksident rrugor ka ndodhur këtë mbrëmje në Fieri. Raportohet se një makinë tip “Peugeot”...

Mbrojtja e shëndetit të konsumatorëve

AKU kontrolle në pastiçeri e minimarkete, gjobat nëpër rrethe

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon kontrollet e njëpasnjëshme në të gjithë për të garantuar vijimin...

Në "sitën" e Vettingut

KPK shkarkon kreun e Prokurorisë Përmet

Drejtuesi i Prokurorisë Përmet,  Hysen Keta është shkarkuar sot nga detyra me vendim të Komisionit...

Banorët e Juglindjes

Në protestë për shtëpitë e shembura: Kërkesë për qeverinë

Fundi i vjeshtës sipas premtimit të qeverisë duhet ti gjejë me shtëpi të reja banorët...

Çfarë u bë shkak?

Fier, ndalohet kryetari i Njësisë Administrative

Policia e Fierit ka ndaluar nën akuzën e “shpërdorimit të detyrës” Kryetarin e Njësisë Administrative...

Çfarë ndodhi?

Gomonia pëson defekt në mes të detit, shpëtohen 2 persona

Një gomone në Vlorë ka pësuar defekt në mes të detit. Në bordin e saj...