MENU
klinika
Dyshohet se pësoi arrest kardiak

Po lahej në det, humb jetën i moshuari në Zvërnec

Kush janë dy të arrestuarit?

I vunë flakën pyllit duke djegur 4 hektarë pisha e shkurre

Dy persona janë arrestuar në Fier, pasi dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin i vunë...

Banorët e Lumasit në ditën e 5 të grevës së urisë

Protesta për burimin e Sinecit/ “Të vdekur dalim prej këtu”

Grevistët e fshatit Lumas kanë hyrë sot në ditën e pestë të grevës së urisë....

"Orët shtesë do t’i marrin të gjitha"

U tha se zjarrfikësit e Vlorës s’janë paguar, reagon Leli: S’është e vërtetë

Kryetari i bashkisë së Vlorës, Dritan Leli, ka zbritur sot në terren për të monitoruar...

Forcat operacionale prej orësh në 'luftë' me flakët!

Përfshihet nga flakët fshati Gjorgos në Fier

Është përfshirë nga flakët fshati Gjorgos në Fier. Vatra e zjarrit është përhapur në një...

Zjarret bëjnë kërdinë

Dukat dhe Karaburun, riaktivizohen vatrat!

Gadishulli i Karaburunit dhe Dukati vijojnë të digjet nga zjarret prej më shumë se dy...

“Rreziku më i madh është sot pasdite”

IGJEUM tregon katër qarqet problematike

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit paralajëron se pasditja e 5 gushtit ka një...

Përplasje fizike mes pjesëtarëve të disa fshatrave

Ndërtimi i Ujësjellësit në burimin e Sinecit fut në sherr banorët

Një konflikt ka ndodhur sot në Kuçovë, mes banorëve të fshatit Lumas që kërkojnë ruajtjen...

Vrau kushëririn me armë gjahu pas sherrit për tokën

Gjykata jep vendimin për Kastriot Hasallën

Kastriot Hasalla, i dyshuar për vrasjen e kushëririt të tij Romeo Hasalla ka dalë para...

Subashi jep lajmin e mirë për qytetarët

Merr fund emergjenca mjedisore në Fier

Janë mbyllur të gjitha vatrat e zjarrit në fushën e mbetjeve që “mbytën” qytetin e...

Ja si pritet të jenë temperaturat përgjatë gushtit!

Sot termometri shënon 41 gradë në qarkun e Beratit

Teksa sot shënon dita e parë e gushtit, ky muaj do të shoqërohet kryesisht nga...

Zjarri i Karaburunit po i drejtohet banesave

Situatë alarmante në Dukat-Fushë

Zjarri në Karaburun po rrezikon të përparojë në drejtim të zonave të banuara në Dukat-Fushë,...