MENU
klinika
Masat nga Institucionet

Përfundon afati, “mushkëria e gjelbër” mbulohet nga mbetjet

Kthim nga emigracioni

Lënë Greqinë dhe ndërtojnë sera në Roskovec

Dy vëllezër nga fshati Strum i Roskovecit, pas 15 vitesh emigrim në Greqi janë kthyer...

Njoftimi i policisë

Benzi merr përpara motorin, një i vdekur në Fier

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur mesditën e kësaj të shtune në vendin e...

Vlorë

Vrau gjyshin, arrest me burg për 17-vjeçarin

Është dhënë sot në Gjykatën e Vlorës masa ‘arrest me burg’ për 17-vjeçarin që vrau...

Zonat naftëmbajtëse

Kuçovë/ Mbetet pezull legalizimi i 500 objekteve

Rreth 500 objekte mbeten peng në procesin e legalizimit si pasojë e mosregjistrimit të pronës...

Berat

Në Mangalem bien gurë, bashkia s’bën dot gjë

Nga kodra, mbi të cilën qëndron Kalaja e Beratit dhe lagjja muzeale e Mangalemit, s’ka...

Ngjarja në Vlorë

Gjyshi që u vra nga nipi, policia: Arrestohen dhe tre të rinj

Policia e Vlorë ka dhënë versionin zyrtar të krimit që ndodhi mbrëmjen e kaluar në...

Zbardhet krimi në Vlorë

Nipi pranon se gjyshin e tij e vrau…

I moshuari që u gjet mbrëmë i plagosur në banesë ka ndërruar jetë sot në...

Detajet

Vlorë/ Grabitet dhe dhunohet i moshuari

Një i moshuar në Vlorë, është grabitur dhe dhunuar në banesën e tij nga persona...

Detajet

Berat/ Konflikt për tarracën e pallatit, ngelen pa ujë banorët

Rreth 10 familje në qytetin e Beratit nuk furnizohen me ujë të pijshëm, prej disa...

Njoftimi i policisë

Dogji 13 ha pyje dhe ullinj në Mallakastër, 56-vjeçari në pranga

Një 56-vjeçar është vënë sot në pranga në Mallakastër. Sipas policisë, M.G, banues në Patos,...

Dyshimet e para

Digjen 5 makina në Vlorë, një nga automjetet në pronësi të…

Një ngjarje e papritur ka zgjuar Vlorën mëngjesin e sotëm. Pesë makina janë shkrumbuar gjatë...