MENU
klinika
Detajet

13 vjedhje në Vlorë, në pranga 3 persona

Mallakastër e Pogradec

Lojërat e fatit akoma hapur, 3 të proceduar penalisht

Tre persona janë proceduar penalisht në Lushnje, Mallakastër dhe Pogradec për ushtrim të paligjshëm të...

I shpallur në kërkim

Arrestohet në Vlorë ‘terroristi’

Policia e Vlorës ka arrestuar ditën e sotme, një shtetas kosovar i cili ishte shpallur...

Problematikat

Vlorë/ Tregti pa kushte, ankohen tregtarët

Në dy tregje të qytetit të Vlorës produktet tregtohen në kushte jo normale. Tregtarët thonë...

Për herë të dytë

Ballsh/ Nuk mbylli lojërat e fatit, procedohet pronari

Policia e Mallakastrës ka proceduar penalisht për herë të dytë një 26 vjeçar banues në...

Detajet

Goditen 4 grupe në Itali e Shqipëri, të arrestuarit në Vlorë

Prokuroria e Krimeve të Rënda, Policia Shqiptare në bashkëpunim me policinë italiane kanë publikuar rezultatet...

Largimi i mbetjeve

Zharrëz/ Ndotja alarmante nga puset e premtimi i Albpetrol

Ky është një prej 6 puseve aktivë të sektorit të gjashtë të kompanisë Albpetrol, të...

Fotot

Zjarr në Orikum, rrezikohen disa banesa

Një zjarr në Orikum ka vënë në rrezik disa banesa. Nuk dihet ende shkaku i...

Njoftimi

Përkeqësohet moti në det, trageti i linjës…

Moti në det është përkeqësuar dhe kjo ka bërë që trageti i linjës Brindisi-Vlorë është...

Në shenjë proteste

Berat/ Fermerët e Urës Vajgujore hedhin manderinat në rrugë

Banorët e Urës Vajgurore, të mbështetur edhe nga dega e Partisë Demokratike protestuan sot për...

Detajet

Sherr në Patos/ Qëllohet me thikë 46-vjeçari, zbardhet ngjarja

Pasditja e kësaj të shtune ka zënë të përgjakur Patosin, ku disa persona u përfshinë...

Vetëm vajtje

Protesta edhe në Vlorë/ Qytetarët i ‘presin biletë’ Ramës

Qytetarë të shumtë të Vlorës kanë dalë sot në protestë kundër qeverisë dhe kryeministrit Edi...