MENU
klinika
“Ferri” rikthehet në dielën

Temperaturat sot dhe nesër ulen me dy gradë

"PD bëri gjithçka për..."

Emergjenca mjedisore në Fier, Subashi i përgjigjet Bashës

Kryetari i Bashkisë së Fierit, Armando Subashi, i është përgjigjur kreut të Partisë Demokratike, Lulzim...

Digjen rreth 40 ha me bimësi

Vihen nën kontroll zjarret në Kreshpan dhe në fshatin Vjosë

Janë vendosur nën kontroll zjarret që përfshinë një ditë më parë pyllin e Kreshpanit, në...

Digjen qindra hektarë me shkurre e pemë!

Karaburuni ende nën ‘pushtetin’ e flakëve

Prej 4 ditësh tashmë, gadishulli i Karaburunit ndodhet nën ‘pushtetin’ e flakëve që vijojnë të...

"Po helmohen fëmijët"

Djegia e plehrave në Fier, Basha: Kemi depozituar në SPAK faktet

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar për djegien e mbetjeve urbane në Fier. Nëpërmjet një serie...

Situata ende problematike

Shuhet zjarri në landfillin e Fierit

Është shuar zjarri që përfshiu dy ditë më parë landifillin e Fierit, duke krijuar në qytet një...

GJKKO la në burg Fatos Tushen

Dëshmia: Tenderin e bëri Ndërmarrja e Pasurive Publike

Ish-kryetari i Bashkisë së Lushnjës, Fatos Tushe, ka mbetur prapa hekurave. Pavarësisht kërkesës së tij...

Ndërhyrja e zjarrfikësve e vështirë

Vijon prej tre ditësh zjarri në Karaburun, digjen pemë e shkurre

Vijon prej tre ditësh zjarri në gadishullin e Karaburunit. Zjarri ka djegur një sipërfaqe të...

Qëllon për vdekje kushëririn, plagos dy të afërm

1 i vrarë dhe 2 të plagosur për tokën në Lushnjë

Një i vrarër dhe dy të plagosur. Ky është bilanci i një sherri për tokën...

Nga Elbasani në Vlorë e Tropojë

ILD nis hetimin ndaj 18 gjyqtarëve e prokurorëve

Inspektorati i Lartë i Drejtësisë ka nisur inspektimin në disa prokurori për mënyrën si caktohen...

Era favorizon flakët

Zjarr në pyllin e fshatit Tragjas të Vlorës

Zjarret vijojnë të marrin përpara kullota e pyje në vend, duke shkaktuar dëme të mëdha,...

Vijon deklaratat e forta

Petro Koçi: Kushdo që ka shkelur ligjin, para drejtësisë!

Deputeti i zgjedhur i PS në Fier, Petro Koçi, reagon sërish pas deklaratave të bëra...