MENU
klinika
Shkeljet

AKU bllokon 3 subjekte në Shkodër, Tiranë dhe Vlorë

Detajet

Aksident në Fier/ Përfundon në kanal nëna me 2 fëmijët

Një aksident rrugor ka ndodhur këtë mbrëmje në Fieri. Raportohet se një makinë tip “Peugeot”...

Mbrojtja e shëndetit të konsumatorëve

AKU kontrolle në pastiçeri e minimarkete, gjobat nëpër rrethe

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon kontrollet e njëpasnjëshme në të gjithë për të garantuar vijimin...

Në "sitën" e Vettingut

KPK shkarkon kreun e Prokurorisë Përmet

Drejtuesi i Prokurorisë Përmet,  Hysen Keta është shkarkuar sot nga detyra me vendim të Komisionit...

Banorët e Juglindjes

Në protestë për shtëpitë e shembura: Kërkesë për qeverinë

Fundi i vjeshtës sipas premtimit të qeverisë duhet ti gjejë me shtëpi të reja banorët...

Çfarë u bë shkak?

Fier, ndalohet kryetari i Njësisë Administrative

Policia e Fierit ka ndaluar nën akuzën e “shpërdorimit të detyrës” Kryetarin e Njësisë Administrative...

Çfarë ndodhi?

Gomonia pëson defekt në mes të detit, shpëtohen 2 persona

Një gomone në Vlorë ka pësuar defekt në mes të detit. Në bordin e saj...

Deklarata

Rikthehet plazhi në Darzezë/ Klosi: Më shumë cilësi shërbimi!

Edhe në Darëzezë të Fierit qytetarëve iu është rikthyer ajo hapësirë e plazhit që prej...

Panik në Vlorë

Policia shoqëron 36-vjeçarin, shokët e tij dhunojnë efektivët

Në Vlorë janë arrestuar 4 persona pasi kanë kundërshtuar forcat e policisë. Sipas uniformave blu...

20 bashki për certifikim

30 Qershori kthehet sërish te Kolegji Zgjedhor

Kolegji Zgjedhor do të marrë sërish në shqyrtim procesin zgjedhor të 30 qershorit. Këtë herë...

Strategjia e re, instalimet e para

5 bova ankoruese në parkun detar Karaburun-Sazan

Zhvillimi i industrisë së detit është strategjia më e re e ministrisë së Turizmit dhe...

Problematikat

By Pass-i në Fier pa sinjalistikë, kaos për drejtuesit e mjeteve

Mungesa e sinjalistikës në By-Passin e Fierit shkakton kaos për drejtuesit e mjeteve, të cilët...