MENU
klinika
Zjarrfikësit drejt zonës

Aktivizohet sërish zjarri në pyllin e Gjorgosit në Patos

Vite më parë rrëfeu para hetuesve krimet makabre

Kanosi me hanxhar vëllain e tij, arrestohet 39-vjeçari

Një 39-vjeçar është arrestuar nga policia e Vlorës sepse kanosi me hanxhar vëllain e tij....

“Duart e krimit mbi bashkinë e Fierit”

SPAK nis verifikimet pas denoncimit të deputetit

SPAK ka nisur verifikimet për denoncimet publike të deputetit të Partisë Socialiste në Fier, Petro...

Ishte futur për tu larë

Mbytet 7-vjeçari në lumin Osum

Një fëmijë 7 vjeç është mbytur në lumin Osum. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Moravë,...

Çfarë ka ndodhur?

E frikshme në Patos, shpërthen në flakë pusi i naftës

Një pus nafte është përfshirë nga flakët mbrëmjen e djeshme në Patos, fatmirësisht pa lëndime...

"Të rindërtohet ujësjellësi!"

Banorët e Selenicës dalin në protestë, bllokojnë punimet

Senicës kanë bllokuar mëngjesin e sotëm punimet në rrugën Kardhiq – Delvinë. Banorët kërkojnë nga...

"Jam sëmurë, vuaj nga zemra dhe diabeti"

U arrestua për korrupsion, Fatos Tushe kërkon lirinë

Ish-kryebashkiaku i Lushnjes Fatos Tushe i arrestuar për shpërdorim detyre dhe abuzim me tenderat, i...

Mbulon të gjitha nevojat e Beratit për të paktën 5 vite

Përfundojnë punimet në fushën e re sanitare të mbetjeve

Kryeministri Edi Rama inspektoi sot disa nga investimet e rëndësishme në qytetin e Beratit. Në...

Prapaskenat, pas SPAK nis edhe lufta politike

Petro Koçi akuza Bashkisë Fier: Po i fitojnë tenderët trafikantët

Ish-zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, i cili hyn në shtator në Parlament si deputet i...

Deklarata

Gjykata e Apelit reagon pas dhunimit të gjyqtarit Arqile Basho

Gjykata e Apelit reagon pas dhunimit të gjyqtarit Arqile Basho. “Ne, magjistratët e juridiksionit të...

Edi Rama shkarkoi Fatos Tushen

Emërohet kryetari i ri i Bashkisë së Lushnjes

Eriselda Sefa do të jetë kryebashkiakja e re e Lushnjës. Emërimi i saj në këtë...

“Sa lek ke marrë?!

Kundërshtuan gjykatësin, arrestohen tre vëllezërit

Tre vëllezër nga Vlora janë arrestuar nga policia pasi akuzohen për “kundërshtim dhe goditje të...