MENU
klinika
Panairi turistik

Sezoni turistik/ 50 biznese bëhen bashkë për nismën në Vlorë

Investimi

TAP drejt përfundimit, kryen 87% të punimeve

Tre vite pas nisjes së punimeve të Gazsjellësit Trans Adriatik (TAP ) kompania njoftoi se...

Merren masat

Përmbytje në Patos, ngrihet Shtabi i Emergjencës

Vetëm 30 minuta shi kanë mjaftuar të përmbysin jo vetëm aksin kombëtar Fier-Ballsh por edhe...

Detajet

Protesta e opozitës/ 1000 banorë nga Berati nisen drejt Tiranës

Rreth 1000 protestues të opozitës janë nisur nga Berati drejt Tiranës, për t’ju bashkuar protestës...

Pa energji disa zona

Shtrëngata dhe erëra të forta, moti i keq paralizon Vlorën

Që prej mbrëmjes së djeshme, vendi ynë është përfshirë nga një mot i keq. Reshje...

Si i shpëtoi atentatit?

Vlorë/ 33-vjeçari qëllohet me breshëri plumbash

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Novoselë të Vlorës. Nga Policia mësohet se...

Moti i keq në Vlorë

Stuhi e dallgë të mëdha, trageti përplaset me kalatën e portit

Trageti i linjës Vlorë-Brindisi është përplasur sot me kalatën e portit. Mësohet se në momentin...

"Mega-Operacioni"

Sarandë-Vlorë/ Shkatërrohen grupet e trafikut të drogës

Policia e Shtetit informon se ka goditur dy grupe të trafikut të drogës në Sarandë...

Hetimet

Atentati në Vlorë, shoqërohen 20 persona

Policia e Vlorës ka shoqëruar 20 persona në lidhje me atentatin ndaj Inez Hajrullah, mesditen...

Dyshimet e para

Atentati në Vlorë/ U qëllua me breshëri, por plumbi…

Të shtëna me armë kanë tronditur Vlorën mëngjesin e sotëm. Në zonën e Lungomares janë...

Shkeljet

AKU aksione në terren, mbyllen 5 subjekte “fast-food-i” në Fier

Agjencia Kombëtare e Ushqimit pas një aksioni të ndërmarrë ditën e sotme ka mbyllur pesë...

Java europiane

Ekspozita në Fier, vepra të akuarelit nga artistët europianë

Në kuadër të javës europiane 28 artistë nga e gjithë Europa janë bërë bashkë dhe...