MENU
klinika
Ndryshimi

‘Çlirohet’ Fieri, merr fund vuajtja e qytetit

"Koha ka mbetur vendnumëro"

Njihuni me fshatin 500-vjeçar në Gramsh

Nëse kohët kanë ndryshuar shumë fshatra rreth Shqipërisë, në fshatin Irmath i Poshtëm në Gramsh...

Reagojnë edhe banorët

Zgjerimi i parkut të Tomorrit/ Qeveria: Jo guroret

Qeveria është e vendosur për zgjerimin e Parkut Kombëtar të Tomorrit. Pas rrëzimit nga Gjykata...

Policia kishte marrë informacion se...

Ç’po ndodh? Gjendet një tjetër trup i pajetë sot

Një trup i pajetë është gjetur sot pranë lumit Devoll në Gramsh. Mësohet se trupi...

Aksident i rëndë

Vdekje në rrugët e Vlorës, humb jetën në spital 60-vjeçari

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur këtë pasdite në Vlorë, me pasojë vdekjen e...

Terrorizoi turistët spanjollë

Gjykata jep vendimin për Mihal Kokëdhimën

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën ‘arrest me burg’ për Mihal Kokëdhimën, pronari i lokalit...

Emri+Foto

U përplas nga makina, ndërron jetë 69-vjeçari në Lushnje

Ka ndërruar jetë 69-vjeçari Mefit Dingo, i cili u aksidentua në qytetin e Lushjnes, mbrëmjen...

Rrezikohen banesat

Zjarr masiv në Fier/ Digjen hektarë me ullishte!

Një zjarr i madh ka rënë sot në Fier, në fshatin “Jetë e re”, në...

Çfarë dyshohet

Sekuestrohet llogaria bankare me vlerë 120 mijë euro

Vijon puna për evidentimin e aseteve dhe llogarive bankare të personave të dyshuar për veprimtari...

Çfarë vendosi gjykata?

I prenë fytin dhe e hodhën në kanal, jepet vendimi për 2 autorët

“Arrest me burg”, kjo është masa e sigurisë dhënë sot për dy autorët e dyshuar...

Në hetim 5 pronarë biznesesh

Policia aksion në Himarë e Durrës, ‘zbarkon’ në plazhe

Operacioni “Plazh i lirë” për lirimin e plazheve publike ka vijuar sot në Himarë dhe...

Shkaqet

Zjarr masiv në Ersekë, digjen 15 hektarë dushqe dhe pisha

Zjarr masiv ka rënë në fshatin Boshanj të Ersekës. Janë djegur 15 hektarë dushqe dhe...