MENU
klinika
Zbulohet propozimi

Pas Kuçovës, gati baza tjetër e NATO-s në Shqipëri

Shkaku

Vlorë/ Emërohet drejtor burgu, dënohet me 6 muaj

Vetëm pak ditë pasi u emërua si drejtues i burgut të Vlorës, Egon Velaj është...

E rëndë/ ‘Kokrrat i bleva vetë dhe..."

Vetëhelmohet nëna e 3 fëmijëve në Kuçovë

Një 47-vjeçare nga fshati Tapi në rrethin e Kuçovës i ka dhënë fund jetës pasditen...

Viti 213 para Krishtit

Si u braktis Apolonia, qyteti antik me 60 000 banorë

      Apolonia është qyteti antik në Shqipëri ndër më të mëdhenjtë në pellgun...

Apeli lë në burg Kokëdhimën

‘Tani s’kam më lokal, s’kam me cilin të konfliktohem…’

Gjykata e Apelit në Vlorë ka lënë në burg, Mihal Kokëdhimën i cili u bë...

Në protesta

Lënë fermat-kapin pankartat, çfarë kërkojnë fermerët?

Fermerët e Myzeqesë janë ngritur në protesta. Ata kërkojnë mbështetje financiare nga qeveria duke subvencionuar...

Nga Shqipëria në Greqi

Prej mbrëmjes së të dielës, 4 tërmete shkundin vendin

Fundjava ka rikthyer aktivitetin sizmik në Shqipëri dhe Greqi. Në vendin tonë, sipas IGJEUM, mes...

Detaje dhe emra

Lushnje/ Përplas për vdekje një person, largohet autori

Një person ka humbur jetën në një aksident në Lushnjë. Sipas raportimeve të para, ngjarja...

"Një nga projektet kryesore të qeverisë"

Rehabilitohet rruga në qafën e LLogorasë

Aksi rrugor, i cili kalon përmes Qafës së Llogorasë i është nënshtruar një rehabilitimi të...

'Përpin' turistët

Gjurmë, piktura dhe punime në “grykën e ujkut”

Shpella e Trenit ose siç njihet ndryshe “gryka e ujkut” në Devoll po tërheq gjithmonë...

Nën masa të rrepta sigurie

Gjykata e Vlorës lë në burg të fortin e Selenicës

Gjykata e Vlorës lë në burg Tesi Bashon, me qëllim ekstradimi. Nën masa të rrepta...

Antipatrea... ju thotë gjë ky emër?

“Dy vëllezërit anëve të kodrinëzës së pikëlluar”

       Banesat karakteristike të qytetit të Beratit, janë një dëshmi e vyer e...