MENU
klinika
Tronditet Vlora

Shpërthim i fuqishëm tritoli në një banesë

Dyshimet e para, zjarrvënie

Darëzeza “përpihet” nga flakët

Zjarret e shumta që kanë përfshirë zona të ndryshme në disa qytete gjatë ditëve të...

Dëmshpërblimet

“Otranto”, kërkohet drejtësi pas 22-viteve

Edhe pas 22 vitesh nga tragjedia e Otrantos familjarët e viktimave përsërisin apelin për drejtësi....

Protesta e opozitës

Qytetarë të shumtë nisen nga Fieri

Protestues të shumtë kanë filluar të nisen nga rrethet drejt Tiranës. Anëtarë e simpatizantë të...

Vizita në Topojë

Balluku: Parku fotovoltaik, shembull për tu ndjekur

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, vizitoi parkun fotovoltaik në Topojë të Fierit, ku...

Pas Elbasanit dhe Korçës

Ekzekutimi i Gurrës, avokatët e Lushnjes bojkotojnë punën

Rreth 5 ditë pas ekzekutimit mafioz të avokatit Ravik Gurra në qendër të Elbasanit, edhe...

1 vit e gjysmë pa rrogë

Punonjësit e Kombinatit Mekanik në protestë

Rreth 130 punonjës të Kombinatit Mekanik në Poliçan kanë rreth një vit e gjysmë që...

Detajet

Gruaja vetëvaret dhe telefonon policinë: Amanet fëmijët

Një 41-vjeçare nga fshati Molisht në rrethin e Beratit, i ka dhënë fund jetës mesditën...

Afati i pacaktuar

Berat/ Pezullohen punimet në rrugën e kalasë

Punimet e rrugës që të çon tek Kalaja e Beratit janë pezulluar me një afat...

Digjet bimësia

Zjarr i madh në Lushnje, dyshimet e para

Një zjarr i madh ka rënë në luginën e përroit të Kasharajt në Lushnjë. Mësohet...

5 tërmetet e majit të 2018-ës

Selenicë/ Të dëmtuar nga tërmeti, banorët ende pa dëmshpërblim

Në maj të vitit të shkuar, 5 tërmete goditën fuqishëm jugun e Shqipërisë, ku dëmin...

Raporti i Policisë

Bilanci/ 12 makina të djegura në 3 muaj, vetëm në Vlorë

Makina e djegur mbrëmë në Vlorë e çoi në 12 numrin e automjeteve të shkrumbuara...