MENU
klinika
"Ndodhi gjatë mbylljes totale, policia po heton"

Dëmtimi i Apolonisë, drejtoresha: Akt vandalizmi

Fier/ U shtrua dy ditë në QSUT

Infektohet me COVID e moshuara, iu merret tamponi familjarëve

Koronavirusi po përhapet frikshëm në vend, ku ka një zgjerim të hartës thuajse në të...

"Kriza ka gjunjëzuar vendin"

Basha zbret në Vlorë: E gjeta më të heshtur se kurrë, Rama la…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vijon takimet me bizneset e vogla, në mbarë vendin....

"Në 9 muaj kemi marrë vetëm 3 paga minimale"

Naftëtarët e uzinës së Ballshit sërish në protestë

Naftëtarët e uzinës së Ballshit ngrihen sërish në protestë. Ata kërkojnë rifillimin e punës dhe pagat...

Pa maska e distancë soiale

Fier, pensionistët harrojnë virusin, mbushin lulishtet e parqet

Nga një vëzhgim në qytetin e Fierit, për te pare se si respektohet masat anticovid...

U infektua gjatë vizitës në Tiranë

Berat, 2 raste të reja me covid-19

2 raste pozitive me covid-19 janë shënuar në Berat, në dy vatra të ndryshme. Në...

Hapet zyrtarisht procesi!

Nis regjistrimi i pronave në bregdetin e jugut

Pas një pune përgatitore prej disa muajsh, Kadastra Shqiptare ka hapur zyrtarisht procesin e regjistrimit...

Kemi 8 muaj pa punë, të ndahet hesapi!

Naftëtarët e Ballshit kërkojnë pagën e dytë të luftës

Naftëtarët e Ballshit kanë dalë sot në protestë duke kërkuar pagën e dytë të luftës,...

Çfarë u mori jetën papritur?

Del autopsia e binjakëve 5-muajsh që vdíqën në Berat

Vdékja e bujshme e dy binjakëve 5-muajsh në Berat ndodhi për shkak të ásfiksimit nga...

'Nuk mjafton 1 vit burg për përdhunuesit'

Protesta në Fier ‘për fëmijërinë e humbur’

Një grup të rinjsh, kryesisht vajza, kanë protestuar sot në Fier ‘për fëmijërinë e humbur’....

I vijnë në ndihmë vajza dhe

Frikë për Vittorio Sgarbin, zhduket mes dallgëve në Palasë

“Momente frike për Vittorio Sgarbin pasditen e djeshme në një plazh në bregdetin e Palasës,...

'Rikthehen' trafikimet me skaf

Tentoi të trafikonte 18 klandestinë, kapet 45-vjeçari

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një 45-vjeçar i kërkuar pasi tentoi të trafikonte...