MENU
klinika
Nuk dihen shkaqet

E rëndë në Fier, 16-vjeçari var veten në kasolle

Mungon gjithçka!

Rrogozhinë/ Fermerët braktisin tokat

Arave në Spille e Kryevidh të Rrogozhinës u ka dalë bari sipër! Fermerët e zonës...

Për herë të parë në Shqipëri dhe mungon informacioni

Mbërrin në portin e Vlorës kroçiera me 182 turistë

Qyteti bregdetar i Vlorës është kthyer në një pikë mjaft të rëndësishme të itinerarit të...

Protesta kundër shembjes së objekteve

“Lungomare 2”, banorët përplasen me Policinë dhe IKMT

Përplasje mes banorëve të Orikumit dhe të Rradhimës me policinë dhe me punonjësit e IKMT-së....

Zbulohet propozimi

Pas Kuçovës, gati baza tjetër e NATO-s në Shqipëri

Në Shqipëri mund të ndërtohet një tjetër bazë e NATO-s pas asaj në Kuçovë. Mësohet...

Shkaku

Vlorë/ Emërohet drejtor burgu, dënohet me 6 muaj

Vetëm pak ditë pasi u emërua si drejtues i burgut të Vlorës, Egon Velaj është...

E rëndë/ ‘Kokrrat i bleva vetë dhe..."

Vetëhelmohet nëna e 3 fëmijëve në Kuçovë

Një 47-vjeçare nga fshati Tapi në rrethin e Kuçovës i ka dhënë fund jetës pasditen...

Viti 213 para Krishtit

Si u braktis Apolonia, qyteti antik me 60 000 banorë

      Apolonia është qyteti antik në Shqipëri ndër më të mëdhenjtë në pellgun...

Apeli lë në burg Kokëdhimën

‘Tani s’kam më lokal, s’kam me cilin të konfliktohem…’

Gjykata e Apelit në Vlorë ka lënë në burg, Mihal Kokëdhimën i cili u bë...

Në protesta

Lënë fermat-kapin pankartat, çfarë kërkojnë fermerët?

Fermerët e Myzeqesë janë ngritur në protesta. Ata kërkojnë mbështetje financiare nga qeveria duke subvencionuar...

Nga Shqipëria në Greqi

Prej mbrëmjes së të dielës, 4 tërmete shkundin vendin

Fundjava ka rikthyer aktivitetin sizmik në Shqipëri dhe Greqi. Në vendin tonë, sipas IGJEUM, mes...

Detaje dhe emra

Lushnje/ Përplas për vdekje një person, largohet autori

Një person ka humbur jetën në një aksident në Lushnjë. Sipas raportimeve të para, ngjarja...