MENU
klinika
Ja cilat janë pistat e hetimit

Krimet e Rënda marrin përsipër vrasjen e 38-vjeçarit në Vlorë

Policia jep detajet e para

Fier, 57-vjeçarja gjendet e varur në kasollen e bagëtive

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë pasdite në fshatin Sektor Seman të Fierit. Një...

Si paraqitet situata në vend?

Përmbytje, pa energji dhe pezullime lundrimesh

Rreshjet e dendura të shiut kanë pushtuar vendin, tashmë prej disa ditësh. Që orët e...

Pak metra larg shtëpisë

E rëndë në Vlorë/ Gjendet i vdekur një 34-vjeçar

Një 34-vjeçar është gjetur i vdekur në orët e para të mëngjesit të sotëm në...

Drejtoria e Detare apel subjekteve

Moti i keq ‘mbërthen’ vendin, ja kur do të përmirësohet situata

Moti i keq duket se ka pushtuar vendin ditën e sotme, duke bërë kështu që...

Fshatrat dhe tokat bujqësore...

Rrogozhina rrezikon të përmbytet!

Banorët e disa fshatrave në Bashkinë e Rrogozhinës rrezikojnë të përmbyten. Shiu i ditëve të...

Ambientalistët kanë besim te drejtësia e re

Vjosa, lumi i egër i Europës, ka “avokatin” e saj

Reportazhi i publikuar nga ‘The Associated Press’ si dhe shpërndarja e videos sensibilizuese nga fituesi...

Kushtet e përkeqësuar

Moti i keq/ Shtyhet sërish udhëtimi Brindisi-Vlorë

Trageti St. Damian ka shtyrë sërish udhëtimin. Kjo histori e përsëritur nuk po gjen zgjidhje,...

'Paralizohet' qendra e qytetit

Vlora nën ujë pas reshjeve të dendura të shiut

Vlora kaloi një natë të vështirë. Reshjet intensive të së shtunës shkaktuan përmbytje në një...

Ngjarja e rëndë në Lagunën e Karavastasë

E goditi rrufeja teksa peshkonte, humb jetën 46-vjeçari

Nje 45-vjecar ka humbur jeten teksa peshkonte, pasi dyshohet se e ka goditur rrufeja. Ngjarja...

Mish jo i sigurtë për njerëzit

AKU aksion në Fier, vërshojnë kontrollet dhe gjobat

Drejtoria Rajonale e Autoritet Kombëtar të Ushqimit (AKU) Fier bëri të ditur sot, se ditën...

Fermerët: Rimbursim, jo lëmoshë!

Protestë në shi para Ministrisë së Bujqësisë

Fermerët e Myzeqesë e kanë transferuar protestën e tyre në Tiranë, kërkojnë subvencione nga qeveria....