MENU
klinika
"Rama dhe ambasadat të na ndihmojnë, nuk tërhiqemi"

Grevistët: Ne jemi të vdekur, jemi zhytur në borxhe

Dita e tretë e grevës në Ballsh

“O lekët, ose do ketë viktima” paralajmërimi i naftëtarëve

Naftëtarët e Ballshit janë futur në ditën e tretë të grevës së urisë dhe ndërkohë...

Nënstacioni i Poçemit

Greva e urisë, rëndohet gjendja shëndetësore e 14 punonjësve

Grevistët e Poçemit janë futur sot në ditën e 7 të grevës së tyre të...

'Deklaroni pasurinë për 48 orë!'

OFL kërkesën 2 ‘të fortëve’ në Berat të dënuar për trafik droge

Dy subjekte të tjera të paketës anti-KÇK janë bërë sot publike nga OFL, që të...

Dita e dytë e grevës

Naftëtarët e Ballshit: Kërkojmë pagat!

Naftëtarët e Ballshit ndodhen në ditën e dytë të grevës së urisë dhe kërkojnë zgjidhjen...

Nuk bien dakort me ofertën e kompanisë

Naftëtarët e Ballshit nisin grevën e urisë

Naftëtarët e uzinës së Ballshit nuk kanë rënë dakort me kompaninë për pagat e prapambetura...

Tentuan të nxjerrin gomonen, por i tërhoqi deti

Tre makina në ujë në Vlorë

Mëngjesin e sotëm tre makina janë konstatuar në det në zonën e Plazhit të Vjetër...

"Paguani punëtorët"

Greva në Ballsh/ Kryemadhi letër Ministrisë së Energjisë

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi i ka dërguar një letër prokurorit të përgjithshëm, kryetarit të...

Dita e tretë

Fier/ Rëndohet gjendja shëndetësore e grevistëve

Sot punonjësit e stacionit elektrik dhe të pompimit në Poçëm, kanë hyrë në ditën e...

Deklarata e Lleshajt në Vlorë

Njësia e re Antikorrupsion do të adresojë krimin ekonomik

Situata e sigurisë dhe rendit, jo vetëm në Vlorë, por në të gjithë Shqipërinë, statistikisht...

Stakojnë energjinë dhe ujin

Mallakastër/ Vijon greva e urisë së punonjësve

Vijon greva e urisë se punonjesve të nënstacionit elektrik dhe stacionit të pompimit në Pocem...

"Shteti të gjejë zgjidhje ose..."

Disa muaj pa rroga, naftëtarët e Ballshit sërish në protestë

Naftëtarët e Ballshit janë hedhur sërish në protestë, pasi prej 6 muajsh nuk marrin pagat...