MENU
klinika
Moti i keq 'pushton' Shqipërinë

Reshje e dendura të shiut/ Situata në qarqet kryesore të vendit

Foto

Një Fier ndryshe, rehabilitohet lumi Gjanica

Fondi Shqiptar i Zhvillimit informon lidhur me ecurinë e punimeve për rehabilitimi i lumit Gjanica...

'Trokiti' Hetimi Tatimor

Anti-informaliteti/ 5 biznese mbyllin dyert

Aksioni anti-informalitet vazhdon ende në Fier. Janë 6 grupe të inspektorëve të Hetimit Tatimor dhe...

Shoferi arratiset nga vendi i ngjarjes

Aksident me vdekje në Lushnjë

Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur sot në Divjakë. Ngjarja ndodhi sot në orën...

Reshje të dendura

Shirat përmbytin jugun, pezullohen lundrimet

Trageti i linjës Vlorë-Brindisi nuk do të jetë sërish në kalatë sot, pasi për shkak...

Dështimi i 3 dekadave

Ulliri i Beratit në ‘krizë’

Mungesa e reshjeve ka bërë që ky të jetë viti më i dobët për prodhimin...

'Fusha'

Lungomare 2, shpallet kompania fituese

Komisioni i Prokurimit Publik ka rrëzuar pretendimet e ngritura nga bashkimi i operatorëve Curri sh.pk...

Kërkojnë vëmendje nga qeveria

Stina e ullinjve, por ullinj s’ka! Ankohen fermerët

Edhe pse stina e vjeljes së ullirit ka mbërritur këtë vit fermerët e fshatit Kreshpan...

Projekti

Mbetjet e ngurta në Berat/ Zvicra grant prej 2.2 milionë frangash

Pesë bashkitë e qarkut Berat, po zbatojnë projektin për menaxhimin e integruar të mbetjeve, financuar...

Video/ Ekspozita

“Muzeu lëvizës” në rrugët e Lushnjës

Muzeu Historik Kombëtar në bashkëpunim me Muzeun Historik Lushnjë, organizoi projektin “Muzeu lëvizës”. Një autobus...

Vetëm me '5 minuta' shi

Kthesa befasuese e motit, Vlora nën “pushtetin” e ujit

Ashtu siç ishte parashikuar nga sinoptikanët, mbrëmjen e sotme kanë nisur reshjet e dendura të...

Pjesë e bandës “Habilaj”, i vetmi i arrestuar

Krimet e Rënda mbyllin hetimet për Armand Kocerrin

Krimet e Rënda japin pretencën për Armando Koçerrin. Prokuroria ka kërkuar 15 vite burg për...