MENU
klinika
Dëshmia

Atentati në Vlorë/ Shënjestra: Vrasjen time e kanë porositur…

Ngec në "sitën" e Vetting-ut

KPK shkarkon kreun e Gjykatës Fier

Kreu i Gjykatës së Fierit, Roland Jaupaj është shkarkuar sot nga detyra me vendim të...

Lidhja me vrasjen e avokatit grek

Atentat mafioz në Vlorë, vritet 22-vjeçari

Një atentat, si pasojë e të cilit ka vdekur një i ri ka tronditur Vlorën...

Tradita e përvitshme

Qyteti antik i Amantias pret lojërat olimpike

Në qytetin antik të Amantias, u zhvilluan këtë të dielë lojërat olimpike, një aktivitet që...

Një dasmë e vërtetë myzeqare

‘Guna me rrëke’, mbledh turistë dhe vendas në Seman të Fierit

Këngë, valle, rituale tradicionale, veshje folklorike, dekor e personazhe si nga Myzeqeja, i dhanë festës...

Detajet

Shkrumbohet banesa në Fier, zbulohet shkaku i zjarrit

Një banesë në Fier është përfshirë nga flakët në. Ngjarja ka ndodhur në zonën e...

Situata në qarqe

Protestuesit e rretheve “pushtojnë” Tiranën, sa vijnë sot?

Ditën e sotme më 25 Maj 2019, opozita e bashkuar ka paralajmëruar protestën e radhës...

Detajet

Bënin ‘kërdinë’/ Arrestohen pesë fierakët!

Pesë persona kanë rënë në prangat e policisë pasi ishin shpallur në kërkim për vjedhje...

Përplasja me kreun e PD-së

Ndërhyrjet në Fier, kryebashkiaku përgjigjet me raporte

Në Fier duket se fushata elektorale edhe pse në mënyrë indirekte sapo ka nisur. Nëpërmjet...

Gjobë biznesit

Tregton mall të skaduar, AKU bllokon produktin

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon kontrollet tek Operatorët e Biznesit që tregtojnë produkte ushqimore, në...

Detajet

Breshëri plumbash shtëpisë së të riut në Vlorë, nisin hetimet

Në drejtim të shtëpisë së një 26-vjeçari në Selenicë të Vlorës është qëlluar me armë...

Largime edhe në Fier

Vijon ‘hemorragjia’ në partinë e Patozit

21 kandidatë të Bindjes Demokratike janë tërhequr nga kandidatura e tyre në listën shumëemërore për...