MENU
klinika
Avancojnë punimet

Ndërtohet argjinatura që shpëton fshatin Rreth Tapi nga përmbytjet

Përfundojnë punimet

Berat/ Rindërtohet rruga e Kalasë, Rama: ‘Rilindje’ edhe shtëpive

Ka përfunduar rindërtimi i rrugës së Kalasë në qytetin e Beratit. Rruga që mban emrin...

Nisin hetimet

Digjet makina në Vlorë, zjarrvënie e qëllimshme

Një makinë është përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit të së shtunës...

Protesta

Qytetarët nga rrethet nisen drejt Tiranës

Qytetarë dhe simpatizantë të opozitës nga rrethet janë nisur në orët e para të mëngjesit...

Balluku i kalon TEC-et në sitë

Pas Korçës, pezullohet TEC-i në Vlorë!

Një tjetër projekt i rëndësishëm energjetik siç është dhënia me koncesion i termocentralit të Vlorës...

Lushnjë

Operacioni “Vazhdimësia”, 5 shtetas përfundojnë në pranga

Policia e Durrësit ka finalizuar një operacion antidrogë që ka çuar në arrestimin e 5...

Vendimi

Qëlloi me gurë policin, arrest shtëpie për zyrtarin e Ballshit

Gjykata e Fierit vendosi masën e sigurisë “arrest shtëpie” për shtetasin Pëllumb Isufaj, i cili...

Seanca e radhës

Babai u vrau nënën, fëmijët duan kujdestarinë nga daja

Është zhvilluar sot seanca e radhës për kujdestarin e fëmijëve të Ballshit pas vrasjes se...

Projekti

“Ismail Qemali” gjelbëron Vlorën

Rikonstruksioni i Bulevardit qendror të Vlorës nuk do sjellë pengesa për sezonin turistik në Vlorë,...

Policia parandalon krimin

Vlonjati terrorizon familjen, rreh të birin, plagos të bijën

Një 50-vjeçar në gjende të dehur nga Vlora për pak sa nuk ka shkaktuar një...

Çfarë u vendos?

Protestat në Fier, Gjykata jep vendimin për 4 të arrestuarit

Gjykata e Fierit ka liruar katër protestuesit fierakë që u arrestuan nga policia në 9...

Detajet

Kuçovë/ Bie nga lartësia, vdes punëtori i naftës

Një 50-vjeçar ka humbur jetën në Ndërmarrjen e Naftës në Kuçovë, pasi ka rënë nga...