MENU
klinika
Akuzat për korrrupsion

Përfundon arratia/ Arrestohet juristi nga Fieri

Të dhënat

Personat me aftësi të kufizuara/ Qarku me numrin më të lartë

Elbasani është qarku me numrin më të lartë të personave me aftësi të kufizuar në...

Detajet

Kanabisi/ OSBE takime në Shkodër e Vlorë

Dy prej qarqeve më problematike për kanabisin Shkodra dhe Vlora janë thirrur në një takim...

Detajet

Përmbytjet/ 42 mln lekë për panele mbrojtëse në lumin Vjosa

Në dimër prurjet e lumit Vjosë janë të mëdha dhe mijëra hektarë përmbyten çdo vit...

Publikimi i revistës

Del numri i tretë i revistës ”Fieri”

Bashkia e Fierit ka publikuar numrin e tretë të revistes ”Fieri”, tashmë një revistë me...

Berat

Aty ku i vdekuri nuk gjen varr

Në Berat mungesa e vendeve në varreza është kthyer në një problem mjaft shqetësues. Janë...

Statusi i Naftëtarit

Punonjësit e naftës në Patos: Të zbatohet statusi i naftëtarit

Në ditën ndërkombëtare të Punës së Denjë, naftëtarët u mblodhën në Patos nga ku shprehen...

Fotografia

“Një duel me dritën”/ Së shpejti në Galerinë e Arteve, Fier

“FOKUS AWARD 2018” – dialogu ndërkulturor nëpërmjet fotografisë këtë javë vjen në edicionin e radhës...

Operacioni ‘Forca e Ligjit’

Fierakut i sekuestrohen 1 milion euro pasuri

1 milion euro pasuri të paluajtshme të përfituara nga veprimtaria kriminale janë sekuestruar në Fier...

Policia nis hetimet

Fier/ Grabitet në mes të ditës karburanti

Një grabitje ka ndodhur në një karburant në qytetin e Fierit. Ngjarja ka ndodhur në...

Gërmimet arkeologjike

Lushnjë/ Zbulohet një qytet antik

I zbuluar disa dekada më parë, një qytet antik në kodrinën e fshatit Babunjë të...

Vendimi mbi statusin

Ish-naftëtarët e Fierit në protestë: Po vdesim pa marrë statusin

Protestat e ish-naftëtarëve të Fierit në Patos janë rikthyer sërish, teksa sot para prefekturës janë...