MENU
klinika
Bllokohet qarkullimi

Shiu paralizon vendin, fryhet Lana, pezullohen lundrimet

Deti me fuqi 8 ballë

Shiu ‘mbërthen’ Vlorën, pezullohen lundrimet

Reshjet e shiut nuk kanë munguar përgjatë gjithë natës në Vlorë duke vijuar edhe aktualisht....

Vrasja e dyfishtë në Patos

Vrau dy të rinj/ Gjykata e Fierit lë në burg Martin Skëndaj

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier ka vendosur masën “arrest me burg” për gardianin e burgut...

Foto/ Kërkoi burg për Shpëtim Gjikën

Kush është prokurori që iu vendos eksploziv në makinë

Një shpërthim i fortë ka ndodhur gjatë natës në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur në afërsi...

Dëmet

Vlora zgjohet me tritol, banesa shpërthen natën

Një shpërthim me tritol ka ndodhur orët e para të mëngjesit të sotëm në lagjen...

Shkaku

Vriten dy të rinj përpara qendrës shëndetësore

Patosi është tronditur sot nga një ngjarje e rëndë, ku dy të rinj kanë mbetur...

Terrorizoi turistët spanjollë

Gjykata dënon me 1 vit burg biznesmenin Mihal Kokëdhima

Gjykata e Shkallës së Parë në Vlorë ka dënuar me 1 vit burg biznesmenin Mihal...

Miliona euro

Pas Vlorës, një sekuestro preventive në Radhimë

Një sipërfaqe toke në Radhimë me vlerë 2.3 milionë euro është vënë në sekuestro preventive...

U arrestua për shpërdorim detyre

Gjykata Administrative Vlorë/ Burg për ish-sekretaren

Gjykata e shkallës së parë në Vlorë, ka lënë në fuqi masën e arrestit me...

Çfarë e lidh viktimën me Aldo Baren?

Gjendet i pajetë me një plumb në kokë pronari i një lokali

Pronari i një lokali në Lushnjë është gjetur i vrarë me një plumb në kokë...

Çfarë po ndodh?

“Furtunë” në Hipotekën e Beratit, KLSH kallëzon në Prokurori…

“Furtunë” në Hipotekën e Beratit, KLSH kallëzon në Prokurori drejtues dhe ish-drejtues të institucionit Shkelje...

Shpërdorim detyre

Ndalohet ish-sekretarja e Gjykatës Administrative në Vlorë

Policia e Vlorës ka ndaluar një 43-vjeçare, e cila dyshohet  se ka shpërdoruar detyrën për...