MENU
klinika
Berat

Aty ku i vdekuri nuk gjen varr

Statusi i Naftëtarit

Punonjësit e naftës në Patos: Të zbatohet statusi i naftëtarit

Në ditën ndërkombëtare të Punës së Denjë, naftëtarët u mblodhën në Patos nga ku shprehen...

Fotografia

“Një duel me dritën”/ Së shpejti në Galerinë e Arteve, Fier

“FOKUS AWARD 2018” – dialogu ndërkulturor nëpërmjet fotografisë këtë javë vjen në edicionin e radhës...

Operacioni ‘Forca e Ligjit’

Fierakut i sekuestrohen 1 milion euro pasuri

1 milion euro pasuri të paluajtshme të përfituara nga veprimtaria kriminale janë sekuestruar në Fier...

Policia nis hetimet

Fier/ Grabitet në mes të ditës karburanti

Një grabitje ka ndodhur në një karburant në qytetin e Fierit. Ngjarja ka ndodhur në...

Gërmimet arkeologjike

Lushnjë/ Zbulohet një qytet antik

I zbuluar disa dekada më parë, një qytet antik në kodrinën e fshatit Babunjë të...

Vendimi mbi statusin

Ish-naftëtarët e Fierit në protestë: Po vdesim pa marrë statusin

Protestat e ish-naftëtarëve të Fierit në Patos janë rikthyer sërish, teksa sot para prefekturës janë...

Tekste falas në gjimnazin e Fierit

“Janaq Kilica” solidarizohet më nxënësit në nevojë

Është një nga gjimnazet më të mira në qytetin e Fierit ndaj dhe kërkesa për...

“Arteria e Zezë e Fierit”

Në aksion për pastrimin e Gjanicës

“Gjanicës nuk i zihet besë!” Këtë e thonë të gjithë banorët e zonës. Lumi që...

“Dy kushërinjtë u përplasën para syve”

Rrëfehet i mbijetuari i aksidentit

“Dëgjuam një zhurmë të madhe frenimi, pastaj pamë sesi makina përplasi djemtë e xhaxhallarëve”. Kështu...

Atraksion turistik

8100 vizitorë në Apolloni brenda 1 muaji

Pas restuarimit, Parku i Apollonisë, vetëm 12 km larg Fierit, ka çelur zyrtarisht dyert për...

Infrastrukturë e amortizuar

Në rrugët e harruara të fshatit Çinar

Në Çinar të njësisë administrative Fier-Shegan nuk numërohen vitet por dekadat përgjatë të cilave nuk...