MENU
klinika
Skandali në Fier

‘Mbreti’ i torturuar nxirret nga qelia

Situata alarmante në Fier

Mirësevini në kopshtin e ferrit ose atë zoologjik!

Pas ariut të murrmë Tomi, ‘Daily Mail’ ka raportuar një tjetër rast këtë herë në Fier. ‘Është...

Trafikimi i qenieve njerëzore

Tragjedia e Butrintit/ Kapet trafikanti organizator

Policia e Fierit ka arrestuar një prej organizatorëve të tragjedisë së Butrintit. Bëhet fjalë për...

Akuzat për korrrupsion

Përfundon arratia/ Arrestohet juristi nga Fieri

Juristi i ZRPP të Fierit, është arrestuar pas disa muajsh në arrati duke qenë se...

Të dhënat

Personat me aftësi të kufizuara/ Qarku me numrin më të lartë

Elbasani është qarku me numrin më të lartë të personave me aftësi të kufizuar në...

Detajet

Kanabisi/ OSBE takime në Shkodër e Vlorë

Dy prej qarqeve më problematike për kanabisin Shkodra dhe Vlora janë thirrur në një takim...

Detajet

Përmbytjet/ 42 mln lekë për panele mbrojtëse në lumin Vjosa

Në dimër prurjet e lumit Vjosë janë të mëdha dhe mijëra hektarë përmbyten çdo vit...

Publikimi i revistës

Del numri i tretë i revistës ”Fieri”

Bashkia e Fierit ka publikuar numrin e tretë të revistes ”Fieri”, tashmë një revistë me...

Berat

Aty ku i vdekuri nuk gjen varr

Në Berat mungesa e vendeve në varreza është kthyer në një problem mjaft shqetësues. Janë...

Statusi i Naftëtarit

Punonjësit e naftës në Patos: Të zbatohet statusi i naftëtarit

Në ditën ndërkombëtare të Punës së Denjë, naftëtarët u mblodhën në Patos nga ku shprehen...

Fotografia

“Një duel me dritën”/ Së shpejti në Galerinë e Arteve, Fier

“FOKUS AWARD 2018” – dialogu ndërkulturor nëpërmjet fotografisë këtë javë vjen në edicionin e radhës...

Operacioni ‘Forca e Ligjit’

Fierakut i sekuestrohen 1 milion euro pasuri

1 milion euro pasuri të paluajtshme të përfituara nga veprimtaria kriminale janë sekuestruar në Fier...