MENU
klinika
Tentuan të hynin në fshat

Bularat/ Ndalohen 5 persona, mes tyre kreu i OMONIA-s

Ceremonia e Kacifas

Bularat, arrestohet polici grek, u kap me armë

Një shtetas grek me detyrë punonjës policie, është arrestuar në flagrancë nga Policia e Sarandës....

Policia kontrolle të rrepta

Bularat/ Mbyllet ceremonia përkujtimore e Kacifas

Ditën e sotme në Bularat të Gjirokastrës, u zhvillua ceremonia përkujtimore për Konstandinos Kacifas e cila...

Vinin nga Greqia

Konispol/ kapen 6 sirianë, që hynë nga kufiri i gjelbër

Policia Kufitare e Sarandës kapi mbasditen e së enjtes në vendin e quajtur “Qafa e...

Ngjarja në Nivicë

Tepelenë/ Kapet i riu me 124 kg kanabis

Një 24 vjeçar nga Tepelena, është vënë në pranga teksa u kap me 124 kg...

Vrasësi i shqiptarëve

Sarandë/Thyhet memoriali i Thimio Lolit

Në Krane të Delvinës ka ardhur edhe reagimi i nacionalistëve shqiptarë. Mbrëmjen e djeshme është...

Aksioni kundër drogës

Drejt Greqisë me 57 kg drogë, kapet çifti nga Saranda

Policia e Sarandës ka arrestuar një 48-vjeçar, pasi është zbuluar se po trafikonte drejt Greqisë...

Skandali në Delvinë

Delvinë/ Nderohet me bust vrasësi i shqiptarëve Thimio Lilo

Thimio Loli ka marrë pjesë në masakrat e shqiptarëve në 1914, ka punuar për silogjet...

Policia e Vlorës

Prokuroria dhe Policia e Vlorës kanë përgënjeshtruar lajmin në Top Channel dhe Partinë Demokratike sipas...

Epiqendra në Tepelenë

Tërmeti 4,3 ballë godet jugun e Shqipërisë

Një tërmet me magnitudë 4.3 ka goditur Shqipërinë rreth orës 04:54 të mëngjesit të së...

Ceremonia dhe titujt

Gjirokastër/ Përkujtohet 13 vjetori i isopolifonisë në UNESCO

Në përvjetorin e 13-të të pranimit të isopolifonisë në UNESCO mjeshtra të këngës popullore u...

Atentati ndaj Lulzim Kullës

U arrestua në Kakavijë, lirohet i forti i Shkodrës

Gjykata e Shkallës së Parë në Gjirokastër ka lënë të lirë Lulzim Kullën, i cili...