MENU
klinika
Bashkitë dhe emrat

Këshilli Bashkiak, lista e PS-së për 5 bashki të tjera

LISTA

Zbardhen emrat që PS ka zgjedhur për Këshillin Bashkiak Gjirokastër

Në listën e kandidatëve të Partisë Socialiste për këshilltarë në 61 bashkitë e vendit janë...

Kërkohen polumbarë nga Tirana

U mbyt në lumin Bistricë, asnjë gjurmë nga 55-vjeçari në Sarandë

Dy ditë më parë, 55-vjeçari Arben Shaqiri u mbyt në lumin Bistrica në Sarandë. I...

Policia nis kërkimet për trupin

I dënuar për dhunë, mbytet 55-vjeçari në Sarandë

Policia ka nisur kërkimet në zonën e Kanalit të Cukës, për kufomën e 55-vjeçarit Arben...

"Mega-Operacioni"

Sarandë-Vlorë/ Shkatërrohen grupet e trafikut të drogës

Policia e Shtetit informon se ka goditur dy grupe të trafikut të drogës në Sarandë...

Masat e policisë

Rikthehet ‘Kacifas’, Shqipëria ‘mbyll’ kufirin!

Gjashtë muaj pas vdekjes së minoritarit grek Kostandin Kacifas, në fshatin Bularat do të zhvillohet...

Grupi kriminal Gjirokastër-Korçë

Mega-operacioni, vendimi i Gjykatës për 20 të arrestuarit

Të arrestuarit në kuadër të operacionit “Brezi i Gjelbër” kanë dalë sot para gjykatës, ku...

U hoqën se ishin greqisht

Nis vendosja e tabelave dygjuhëshe në Finiq

Ka nisur vendosja e tabelave dygjuhëshe shqip-greqisht në Finiq. Drejtoresha e Autoritetit Rrugor Shqiptar Sonila...

Përgjimet e grupit kriminal

Pezullohet prokurori i Sarandës

Prokurori i identifikuar me inicialet S.Ç në Sarandë është pezulluar nga detyra në kuadër të...

Ç'po ndodh?

FNSH e RENEA “blindojnë” Sarandën

Një operacion i madh policor po zhvillohet në qytetin e Sarandës. Në këtë qytet kanë...

Detajet

Policia aksion gjatë natës/ Heq tabelat ‘greke’ në Finiq

Policia zhvilloi një operacion gjatë natës për heqjen e tabelave të vendosura edhe në gjuhën...

Detajet

Gjirokastër, hapet qendra për të miturit e drejtësisë

Për fëmijët në konflikt me drejtësinë, Qendra Kulturore e Fëmijëve në Gjirokastër do të marrë...