MENU
klinika
Bëhet fjalë për 82 440 285 lekë të reja

Gjykata e Posaçme konfiskon pasuritë e Moisi Habilajt

Refuzoi sërish ballafaqimin me këshilltarët

Dritan Leli zhvillon mbledhjen online!

Kryetari i bashkisë së Vlorës, Dritan Leli ka refuzuar sërish mbledhjen e Këshillit Bashkiak duke...

Konfliktohen me punonjësit e firmës

Ndërtimi i fabrikës, banorët kundërshtojnë punimet

Banorët e fshatit Bënçë në Tepelenë kanë protestuar këtë të premte për ndërtimin e një...

SPAK e akuzoi për shpërdorim detyre

Dënohet ish-kryetarja e Bashkisë Gjirokastër

Gjykata e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka shpallur fajtore për ‘shpërdorim detyre’...

Emri

Aksident me vdekje në Memaliaj, humb jetën një 56-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Memaliaj, me pasojë vdekjen e një personi. Ngjarja...

Të pajisura me teste të shpejta kundër Covid

Sezoni turistik/ Hapen sot 29 qendra shëndetësore

Këtë të martë do të hapen 29 qendra shëndetësore verore ashtu siç edhe u njoftua...

Arrestohet pas disa orësh 60-vjeçari në Gjirokastër

Përplasi me makinë një grua dhe u largua nga vendi i ngjarjes

Policia e Gjirokastrës ka arritur të identifikojë dhe të arrestojë më pas një 60-vjeçar, i...

Shpërndante kokainë në ambiente të populluara

Arrestohet efektivi i “Shqiponjave” në Sarandë

Një 38-vjeçar me inicialet L.M. me detyrë oficer i Patrullës së “Shqiponjave” është arrestuar nga SHÇBA, pasi shpërndante...

Arrestohet 30-vjeçari në Kakavijë

Mbi 2 mijë euro ilaçe kontrabandë të fshehura në kabinën e kamionit

Policia Kufitare e Kakavijës ka goditur një rast të kontrabandës me medikamente mjekësore, duke sekuestruar...

IKMT bën bilancin/ Nis pastrimi i inerteve

Sa objekte janë shembur në Velipojë dhe Ksamil

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka vijuar gjatë këtyre ditëve me prishjen e ndëttimeve...

Fishek në zyrë

Kërcënohet prokurori i Përmetit

Prokurori i Përmetit Asllan Bajrami është kërcënuar nga persona të paidentifikuar. Ai ka bërë kallëzim...

“Një proces rutinë”

Të gjithë duan ta varrosin skandalin e eshtrave të Kosinës

Të zhvarrosur 15 vjet më parë në kërkim të eshtrave të ushtarëve grekë, 108 skelete...